118. Velká Pardubická

12. října 2008 v 23:51 |  Koně

118. Velká Pardubická

Velkou pardubickou vyhrála Sixteen, i když skončila druhá


UVNITŘ FOTOGALERIE Amant Gris, který proběhl cílem nedělní 118. Velké pardubické na prvním místě, byl diskvalifikován. Z druhého vítězství za sebou se raduje Sixteen, tentokrát s žokejem Josefem Bartošem.
PARDUBICE 12.10. 2008 (iHNed.cz)

V této chvíli ještě Josef Bartoš na Sixteen nevěděl, že si jede pro druhé vítězství ve Velké pardubickéreklama

Stačilo několik vteřin a výsledek nedělní Velké pardubické byl obrácen naruby. Tentokrát však nerozhodla žádná překážka, ale volné prostranství s dvojicí točných bodů.
Vítězný Marek Stromský na bělouši Amant Grisovi jeden z nich neobjel a dostihová komise ho diskvalifikovala za nedodržení kursu. Vítězství tak spadlo do klína původně druhé Sixteen a žokeji Josefu Bartošovi. "Je mi Marka líto, vítězství by si zasloužil," řekl Bartoš.
Diskvalifikovaná stáj hřebčína Albertovec prožila v Pardubicích černý den. Její druhý kůň Klip musel být po krkolomném pádu na prodlouženém Taxisu utracen. "Jednou jsi nahoře, jednou dole. A my jsme teď hodně dole," řekl zdrcený trenér obou koní Milan Theimer.
Sixteen po vítězství u zeleného stolu obhájila loňský úspěch, z druhého vítězství se radoval také Bartoš, který poprvé triumfoval před dvěma lety s Decent Fellowem.
"Loni jsem se těsně před Velkou pardubickou zranil, o to lepší pocit mám letos," dodal Bartoš.
Druhým místem zaskočil experty i sázkaře outsider Hirsch před Juventusem. Dostih platně dokončilo šest ze šestnácti startujících. Vítězná Sixteen zaběhla rekord dostihu 8:58,99 - vůbec poprvé se tak Velká pardubická běžela pod devět minut.

Fotky:
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Komentáře

1 Ann Ann | Web | 16. října 2008 v 18:35 | Reagovat

Taky sem fandila...

2 Len!czkA Len!czkA | Web | 16. října 2008 v 22:36 | Reagovat

mrtě phota :)

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama