Říjen 2008

Tina Turner

26. října 2008 v 16:57 Zpěváci a zpěvačky

Tina TurnerDatum narození: 26. 11. 1939

Místo narození: Nutbush, Tennessee, USA

Znamení: Střelec

Slavná americká zpěvačka, původem ze st. Tennessee, nar. v r. 1938 pod jménem Anna Mae Bullock. Významný byl mimo jiné i její vliv na řadu rockových interpretek.

Začínala v R&B klubech v St. Louis, kam odešla se svojí sestrou. Tam se přidává ke kapele Rhythm Of King, v níž hrál i Ike Turner. V r. 1958 se stávají manželi a zpěvačka přijímá jméno Tina Turner. První společné nahrávky pod hlavičkou Ike & Tina Turner vznikají v r. 1960, první vlastní snímek nazpívala až v r. 1966. Byla to píseň River Deep, Mountain High a stala se anglickým hitem.

V r. 1974 se objevila ve filmové verzi opery Tommy. O rok později ji vychází první sólové album a v r. 1976 se s Ikem rozvádí. Dostává se dokonce do finačních problémů. Počátek jejího comebacku se rodí v r. 1980, kdy začíná spolupracovat s producentem Rogerem Davisem. Koncertuje nejprve s menší barovou kapelou a v r. 1983 se konečně prosazuje hitem Let´s Stay Together.

(V té době spolupracuje se členy sk. Heaven 17.) Zásadním zlomem je rok 1984, kdy vychází velice úspěšné album "Private Dancer", provázené hity What´s Love Got To Do With It? (1984, 1. v amer. žebříčku, 3 ceny Grammy) a Better Good To Me (1984, cena Grammy). Začala spolupracovat i s řadou rockových hvězd, m.j. Markem Knopflerem.

V r. 1985 má premiéru film Mad Max: Beyond Thunderdome, v němž se úspěsně zhostila i herecké role. Následují další hity, např. Typical Male (1986). Velmi úspěšné je i album "Break Every Rule" a "Foreign Affair", které znamená i první příčku v angl. hitparádě. V r. 1993 se objevuje zfilmovaná autobiografie, z níž se některé písně objevují i na albu "What´s Love Got To Do With It". Zpěvačka je koncertně aktivní i v 2. pol. 90. let.

Album
1998- Soul Kiss
1997- Rough
1995- Goldeneye

Filmografie
Jako herečka

2003 -Kořist rokenrolu (Prey for Rock & Roll) role: sama sebe
1993 -Poslední akční hrdina (Last Action Hero) role: The Mayor
1993 -Tina Turner (What's Love Got to Do with It) role: sama sebe
1985 -Šílený Max 3: Chrám zkázy (Mad Max Beyond Thunderdome) role: Aunty Entity
1971 -Taking Off (Taking Off) role: sama sebe
1970 -Gimme Shelter (Gimme Shelter) role: sama sebe

Jako scénáristka

1993 -Tina Turner (What's Love Got to Do with It)

Videoklipy:

Simply the bestWhat's Love Got To Do With ItWe Don't Need Another HeroGoldenEye - BondovkaFotky:


Tina Turner118. Velká Pardubická

12. října 2008 v 23:51 Koně

118. Velká Pardubická

Velkou pardubickou vyhrála Sixteen, i když skončila druhá


UVNITŘ FOTOGALERIE Amant Gris, který proběhl cílem nedělní 118. Velké pardubické na prvním místě, byl diskvalifikován. Z druhého vítězství za sebou se raduje Sixteen, tentokrát s žokejem Josefem Bartošem.
PARDUBICE 12.10. 2008 (iHNed.cz)

V této chvíli ještě Josef Bartoš na Sixteen nevěděl, že si jede pro druhé vítězství ve Velké pardubickéreklama

Stačilo několik vteřin a výsledek nedělní Velké pardubické byl obrácen naruby. Tentokrát však nerozhodla žádná překážka, ale volné prostranství s dvojicí točných bodů.
Vítězný Marek Stromský na bělouši Amant Grisovi jeden z nich neobjel a dostihová komise ho diskvalifikovala za nedodržení kursu. Vítězství tak spadlo do klína původně druhé Sixteen a žokeji Josefu Bartošovi. "Je mi Marka líto, vítězství by si zasloužil," řekl Bartoš.
Diskvalifikovaná stáj hřebčína Albertovec prožila v Pardubicích černý den. Její druhý kůň Klip musel být po krkolomném pádu na prodlouženém Taxisu utracen. "Jednou jsi nahoře, jednou dole. A my jsme teď hodně dole," řekl zdrcený trenér obou koní Milan Theimer.
Sixteen po vítězství u zeleného stolu obhájila loňský úspěch, z druhého vítězství se radoval také Bartoš, který poprvé triumfoval před dvěma lety s Decent Fellowem.
"Loni jsem se těsně před Velkou pardubickou zranil, o to lepší pocit mám letos," dodal Bartoš.
Druhým místem zaskočil experty i sázkaře outsider Hirsch před Juventusem. Dostih platně dokončilo šest ze šestnácti startujících. Vítězná Sixteen zaběhla rekord dostihu 8:58,99 - vůbec poprvé se tak Velká pardubická běžela pod devět minut.

Fotky: