Září 2008

4. kolo SONF

27. září 2008 v 22:41 Soutěže
4. kolo SONF
No, nebudu se ani omlouvat, že jsem 4. kolo nějak opozdila,...
V tomto kole vypadli 2 blogy - martullinka a magdička.
V příštím kole vypadnou asi taky 2 blogy. Uvidí se podle hlasů.
Tak hodně štěstí:-).
3. kolo dopoadlo takto:
TerýýýseQ (High school musical)67 % (93 Hlasy)67 %93 Hlasy
Mia.sweet (Underworld)10 % (14 Hlasy)10 %14 Hlasy
Lenca (Pravá blondýnka)5 % (7 Hlasy)5 %7 Hlasy
magdička (Titanic)2 % (3 Hlasy)2 %3 Hlasy
martullinka (RRRrrrr!!!)1 % (2 Hlasy)1 %2 Hlasy
Arašíd (Transformers)7 % (10 Hlasy)7 %10 Hlasy
.•°•.Miss Eliss.•°•. (Italské prázdniny7 % (9 Hlasy)7 %9 Hlasy
Ceny pro vypadlé:
martullinka, blog: http://martullincinblog.blog.cz/ , film: RRRrrrr!!!, 8. místo
magdička, blog: http://majdisek94.blog.cz/ , film: Titanic, 6. místo
Dále postupují:
1) TerýýýseQ
film: High school musical
2) Mia.sweet
film: Underworld
3) Lenca
film: Pravá blondýnka
4) Arašíd
film: Transformers
Transformers
7) .•°•.Miss Eliss.•°•.
film: Italské prázdniny
       
     

Papoušci

27. září 2008 v 22:28 Videa a videoklipy
Papoušci

Holubinka hlínožlutá

21. září 2008 v 17:31 Houby
Holubinka hlínožlutá
Latinský názevRussula ochroleuca
Synonyma-
Měsíce růstuVII. - XI.
PopisKlobouk je široký 40-100 mm, v mládí polokulovitý, později plochý až mírně prohloubený nebo zprohýbaný, na okraji hladký, nanejvýše ve stáří slabě rýhovaný, dosti masitý, pokožka klobouku je asi do poloviny sloupnutelná, za vlhka lepkavá, většinou žlutookrová, někdy se zlatožlutým, oranžovým, hnědavým až olivovým nádechem.Lupeny jsou v mládí husté, ve stáří řídké, křehké, často slzící, bělavé, světle smetanové až šedě nažloutlé.Třeň je vysoký 40-80 mm, široký 15-15 mm, válcovitý až úzce kyjovitý, v mládí plný a pevný, ve stáří houbovitě vycpaný, bělavý až šedě žlutavý, na spodní části s hnědookrovými tóny.Dužnina je tvrdá, pevná, bělavá, později našedlá, s nenápadnou vůní a mírně palčivou chutí.
RosteVe smrčinách aborech, někdy i pod listnáči, je rozšířená zejména v podhorském a horském pásmu. Dává přednost vlhčím kyselým půdám. Bývá hojná.
VyužitíJe to vzhledem k její chuti nejedlá houba.
Možnost záměny
Je možné ji zaměnit za několik druhů holubinek. Nejedlá holubinka žlučová (Russula fellea) má velmi palčivou a hořkou dužninu, klobouk i třeň plavě okrový a roste především v bučinách. Nejedlá holubinka pružná (Russula farinipes) má okraj klobouku v dospělosti výrazně rýhovaný, dužnina je ostře palčivá, lupeny jsou stále bělavé a roste pouze v listnatých lesích. Jedlá holubinka chromová (Russula claroflava) na lupenech, pokožce třeně i v dužnině výrazněji šedne, chuť má mírnou. Nejedlá holubinka sluneční (Russula solaris) je menší křehký druh, má ostrou chuť dužniny a roste v bučinách.


A je tu podzim,....

20. září 2008 v 0:22 A čas jde dál,...
A je tu podzim,....
No už máme podzim a ten "starý" jerolétový design se mi už nelíbil. Tak jsem ho změnila na takový podzimní. Doufám, že se vám bude líbit:-). Ještě teda něco musím vymakat, ještě odkazy atd. musím líp sladit, ale na to se podívám až zítra - vlastně dneska odpoledne. Tak se mějte hezky a užijte si víkend:-)

Výsledky Bleskovky Film 4

19. září 2008 v 22:02 Diplomy pro vás
Výsledky Bleskovky Film 4
Moc se omluvám, ale jak jste asi zjistili docela slušnou dobu jsem tady nebyla, nějak mě to nebavilo,... ale ty diplomy už vám dlužím hodně dlouho. A omlouvám se za to, že jsou společný no;-)

Amy Winehouse

11. září 2008 v 21:56 Zpěváci a zpěvačky
Povolání: Zpěvačka
Věk: 24
Datum narození: 14. 09. 1983
Místo narození: Camden, Londýn, Anglie
Znamení: Panna
Kritici v Británii se o Amy Winehouse vyjadřují jedině v superlativech: "nejlepší debutové album posledních let", "nová Lauryn Hill" či dokonce Marlene Dietrich!
Tato drzá zpěvačka svým debutovým albem Frank dala najevo svůj obrovskej pojem o hudbě a hlasu vůbec. Její drzost probojovala spíše R'n'B cd Frank do popředí nejprodávanějších cd ve Velké Británii.
Často se dáma přirovnávala k Lily Allen. Lily vydala také ve stejné době cd a přirovnávání ji už zůstalo. Tak jako Lily se Amy Winehouse probojovala i za oceán. V Americe ji naprosto lidé zbožňovali.
Vše vyvrcholilo druhým cd v pořadí a to Back to black. První singl Rehab (léčebna) kde poukazovala na svojí "mírnou" závislost na alkoholu bombardovala všechny hitparády po celém světě. Je naprosto jiné než Frank, BTB je spíše do jazzu, což příjemně překvapilo všechny hudební kritiky.
Byla čím dál více drzejší. Nesnáší Bona z U2 a to také dala silně na jevo, když uprostřed jeho projevu a děkovné řeči křikla do davu: "Zklapni, nikoho to tady nezajímá".
Však její extravagance se ani náhodou nesnížila, právě naopak. Lidé se začínájí podle ní stříhat. Amy Winehouse se považuje za novou módní ikonu. Modou to však nezkončilo. Její manžel ji silně stáhl do proudu kokainu a jiných drog. Amy začíná být pomalu v každém bulváru. Stále je všude zdrogovaná a dokonce se na veřejnosti poprala se svým manželem. Ten dokonce byl uvězněn za napadnutí jednoho barmana.
Na Grammy Awards 2008 získala Amy 5 gramofonů. Což pro "nováčka" je naprostá bomba! Bohužel na Grammy se nemohla dostavit. Americké úřady ji nevydali vízum, kuli převážení marihuany. Proto byla v příměm přenosu z Londýna. Nyní se Amy dostala do léčebny, kde se léčí z drogové závislosti. Poslala ji tam celá rodina i s celám jejím pěveckým týmem, po zveřějnění videa v magazín SUN, kdy kouřila crack a šňupala koks.
Diskografie:
2003 - Frank
Videoklipy:
Rehab
You Know I'm No Good
Back to Black
Fotky: