Terence Hill

13. dubna 2008 v 22:10 |  Herci a Herečky
Terence Hill
Herec
Datum narození: 29.03.1939 (69 let)
Místo narození: Benátky, Itálie
Znamení: Beran
Životopis:
Jeho otec byl chemikem z Umbrie a matka pocházela z Drážďan, kam se rodina 1943 přestěhovala a pobyla zde až do konce války. Od svých jedenácti let pak vyrůstal v Římě, kde se snažil utužit svou tělesnou kondici různými sporty, zejména plaváním. Už jako třináctiletý začal sbírat první zkušenosti před film. kamerou, výrazněji se však uplatnil až poč. 60. let, kdy se mj. objevil jako hrabě Cavriaghi, přítel jednoho z hlavních hrdinů (Alain Delon) v historické fresce podle románu Giuseppa Tomasiho di Lampedusa Gepard (r. L. Visconti).

O kariéru charakterního herce se ale příliš nepokoušel, neboť se pro svůj mužný zjev, blonďaté vlasy a modré oči stal oblíbeným představitelem milovníků s horkou hlavou a neohrožených pistolníků v německých indiánkách podle literárních předloh Karla Maye (Vinnetou II - Rudý gentleman, Mezi supy, Petrolejový princ a Old Surehand). 1967 si zvolil umělecký pseudonym Terence Hill (jméno převzal od své manželky-profesorky Lori Hillové), když byl obsazen do jedné z hlavních rolí ve spaghetti-westernu Bůh odpouští... já ne! (r. G. Colizzi).

Druhého hrdinu, vousatého hromotluka s ušlechtilým srdcem, ztělesnil v tomto snímku Carlo Pedersoli alias Bud Spencer, s nímž pak během následujících desetiletí vytvořil T. H. populární komickou dvojici protikladných chlapíků v laciných, avšak komerčně úspěšných dobrodružných komediích (mj. Trumfové eso, Pravá a levá ruka ďábla, Malý unavený Joe, Jestli se rozzlobíme, budeme zlí!, Dva výtečníci a Sudá a lichá). Vedle robustního vousáče Spencera, který se nenechal jen tak něčím vyvést z míry a s klidem odolával ranám svých protivníků, než převzal iniciativu do svých silných rukou, působil T. H. jako protikladný živel.

S neustále šibalským úsměvem ve tváři a nenuceným chováním se zaplétal do nejrůznějších nesnází a rvaček, v nichž pak po boku svalnatého druha demonstroval svoji vychytralost a mrštnost. 1984 debutoval jako režisér komedií o výstředním faráři Don Camillo, v níž rovněž vytvořil titulní part. Dalším jeho režijním pokusem byla komediální kovbojka inspirovaná comicsovým seriálem Lucky Luke, kde si opět ponechal pro sebe hlavní roli střelhbitého šerifa, jemuž se podaří vyčistit město od zločinu a násilí. Z manželství s Lori Hillovou má syny Jesse (nar. 1969) a Rosse.
Filmografie:
1997Cyberflic ...Skims
1994Blb a blbec (Botte di Natale) ...Travis
1991Lucky Luke (Lucky Luke) ...Lucky Luke
1987Dobrodruh (Renegade) ...Luke
1985Superpoldové z Miami (Miami Supercops) ...Doug Bennett
1983Don Camillo (Don Camillo) ...Don Camillo
1983Nati con la camicia ...Rosco Frazer alias Steinberg
1981Kdo najde přítele, najde poklad (Chi trova un amico, trova un tesoro) ...Alan
1979Hroši v Africe (Io sto con gli ippopotami) ...Slim
1978Sudá a lichá (Pari e dispari) ...Johnny Firpo
1977March or Die ...Marco Segrain
1977Pan Bilión (Mr. Billion) ...Guido Falcone
1976Dva výtečníci (Due superpiedi quasi piatti, I) ...Matt Kirby
1975Genio, due compari, un pollo, Un ...Joe Thanks
1974Dva misionáři (Porgi l'altra guancia) ...Father/Padre J.
1972
Podivné dědictví a další,........
Fotky s Budem Spencrem:
Fotky:
Terence Hill
Terence Hill
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Komentáře

1 Lenca Lenca | Web | 15. dubna 2008 v 12:28 | Reagovat

jéé, ten je krásnej.. teda byl.. :)

2 vlbmzbbgpu vlbmzbbgpu | E-mail | Web | 16. května 2009 v 19:06 | Reagovat

UNZTwm  <a href="http://tsprxpwpyrmd.com/">tsprxpwpyrmd</a>, [url=http://frxuhgwajcfz.com/]frxuhgwajcfz[/url], [link=http://tkiaahofqaje.com/]tkiaahofqaje[/link], http://mgrzsprauwtp.com/

3 Terenthy Terenthy | E-mail | Web | 12. června 2009 v 1:45 | Reagovat

He to posledni je z meho blogu 8))) skoda jen že se nikdo nepřihlasil...me samozrejme nevadi, ze si to tu dala, protože na ty fotografie zadny patent nemam, ale mam na ten napad te souteze, takze mohlo byt byvalo fajn, kdyby jsi tady dala na me odkaz, aby se ti co se o Terence zajimají nejenom zucastnili,ale taky mohli dozvedet o mem blogu ;)

terence-hill.blog.cz

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama