Podivné dědictví

13. dubna 2008 v 0:01 |  Filmy
Podivné dědictví
Typ filmu: Akční / Komedie / Western
Rok výroby: 1972
Země výroby: Itálie / Francie / Jugoslávie
Délka: 120 min

Režie: Enzo Barboni
Popis:
Sir Thomas Fitzpatrick Phillip Moore alias Tom je naprosto standardní britský gentleman, který se vydává na Divoký Západ, aby tu převzal dědictví po svém zesnulém otci. Už ve vlaku budí svým chováním a oblečením u místních kovbojů patřičný despekt, ale to ještě zdaleka netuší, co ho čeká. Dědictví totiž sestává z opuštěného srubu uprostřed divočiny, ke kterému Tom návdavkem dostane tři kamarády svého otce, největší vykuky v okolí. Pomatený kněz Joe, čerstvě uprchlý mukl "Opičák" a drsňák Bill. Těm "Angličan" přisoudil zdaleka nejtěžší úkol - udělat z jeho syna pořádného chlapa. Potíž je v tom, že Tom používá zubní kartáček, recituje básně a z kobylince dovede odhadnout složení půdy. Mno a pak je tu samozřejmě ještě jeho bicykl, který straší koně, rozesmívá chlapy a žere malé děti. Tenhle klučina je zkrátka mimořádně podivným dědictvím. Chvilky bezstarostného poflakování skončí v okamžiku, kdy se Tom zamiluje do dcery největšího dobytkáře v okolí. Zálusk na ní totiž má i Morton, největší dobytek v okolí. Aby se mu Tom mohl postavit a bojovat o svou lásku, bude muset pod vedením svých nových kamarádů projít patřičným výcvikem.
Podobný stručnější popis:
Když zemřel Tomův otec (Angličan), bylo jeho posledním přáním, aby jeho syn odjel na Divoký západ - "Aby se z něho stal pořádnej chlap!" Snící mladý muž však zavrhuje pistole a rvačky, miluje básně a dává přednost bicyklu před koněm. To mají změnit jeho tři "učitelé" - tři přátelé jeho otce. Bill, Joe a Opičák mají nelehký úkol. Všechno se ale změní, když Tom potká Candidu, krásnou dceru Olsona, na kterou si však brousí zuby Olsonův honák Morton.
Moje hodnocení: *****
*= Ztráta času
** = Nic moc
*** = Průměrný
**** = Docela dobrý
Fotky: - bohůžel jsem našla jenom 2 fotky a malý kousek obalu knížky, nic jinýho na internetu není:-(. Když byste někde objevili ještě nějakou fotku z tohohle skvělýho filmu, prosím napište, děkuju:-)
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama