Duben 2008

Datadisk Marine Mania

19. dubna 2008 v 21:42
Datadisk Marine Mania
V tomto dalším datadisku k populární budovatelské strategii se podíváme za dvacítkou mořských živočichů.
Zoo Tycoon 2: Marine Mania, nový datadisk k populární budovatelsko-ekonomicko-naučné strategii Zoo Tycoon 2, se již v lokalizačním oddělení společnosti CD Projekt finalizuje a v průběhu tohoto týdne bude připraven ke schválení český master. Díky datadisku budou moci hráči rozšířit svou virtuální zoo o 20 nových mořských živočichů včetně tučňáků, mořské vydry, delfínů skákavých, kosatek a žraloků. Vystavěte nové pavilony a rovnou v nich se svými svěřenci nacvičite vodní show! Přáli jste si zaplavat si s delfíny? Nyní si to můžete splnit! Nové kampaně zahrnují také záchranu mořských živočichů, jejich uzdravení a vypuštění zpět na volné moře.

Obrázky

19. dubna 2008 v 20:21 Zoo Tycoon
Obrázky:

Úvod

19. dubna 2008 v 19:49 Zoo Tycoon
Úvod
Zoo Tycoon byl jednou z nejlepších tref do černého, kterou kdy udělal vydavatelský moloch Microsoft v oblasti počítačových her. Na první pohled šlo víceméně o tuctovou kopii principů budovatelské strategie, mnohonásobnou replikaci jednou úspěšného konceptu, zasazenou do prostředí zoologické zahrady, jedněmi opovrhovaného vězení pro zvířátka, jinými opěvované instituce, která umožní přežití hynoucích druhů fauny. Grafické zpracování řadilo původní hru kamsi do lepšího průměru, herní systém obsahoval jisté nedokonalosti, přesto ale způsobil davovou nákupní mánii. Zařídila to dobrá marketingová politika Microsoftu, ale stejně tak určení hry jako zčásti vzdělávacího produktu a všeobecně přístupného titulu, na němž se vyřádily i četné skupiny jinak velmi, velmi svátečních hráčů.
Není divu, že brzy přišel první datadisk, do něhož autoři kreativně jako největší lákadlo zařadili možnost pěstování pravěkých ještěrů. Dinosaur Digs byly po několika měsících následovány ještě jedním přídavkem, Marine Mania, jenž pro změnu upravoval více herní systém. Zoo Tycoon 2 A zatímco ostatní autoři horečně překopávali vlastní enginy a chystali bezduché klony Wildlife Park a (o něco chytřeji navržený) Zoo Empire, Blue Fang Games v klidu pracovali na evoluci představujícím Zoo Tycoonu 2. Ano, ačkoliv tisková prohlášení působí jako účinné mimikry, Zoo Tycoon 2 zdaleka není jen remakem originálu v grafice složené z trojúhelníkových modelů potažených texturami: Zoo Tycoon 2 je plnohodnotný druhý díl a velký trumf Microsoftu v oblasti titulů pro masy.
"Zoo Tycoon 2 je plnohodnotný druhý díl a velký trumf Microsoftu v oblasti titulů pro masy."
Ruka boží
Zoo Tycoon 2 zachovává princip, který zesnaďňuje proti realitě řadu akcí: princip takzvané boží ruky. Takto pracovně lze nazvat možnost hráče kdykoliv popadnout vybrané zvíře či pracovníka a kamkoliv ho přesunout pouhopouhým kliknutím. "Boží ruka", či možná přesněji "boží kurzor," je neocenitelnou pomůckou zejména ve chvíli, kdy nebohé nahlouplé zvířátko spadne do příkopu ohraničujícího výběh a nemůže se vyškrábat ven. Na druhou stranu, když jej takto hráč musí zachraňovat podesáté či podvacáté, už mu ani nepřijde, že by za danou možnost měl být autorům vděčný.
Úvodní obrazovky, v čele pochopitelně s pěkným renderovaným intrem, se snaží hráče vehementně přesvědčit, že po technické stránce je Zoo Tycoon 2 na docela jiné úrovni, než jeho předchůdce. A daří se to, protože engine, na němž je postaven, lze s tím u prvního dílu srovnávat jen velmi obtížně. Nabídka hlavního menu prosazuje tutoriály, těch je hned několik pro všechny herní činnosti a nutno dodat, že pro začátečníka budou lecčíms užitečné. Zkušení stavitelé ale jistě skočí ihned do kampaně, popřípadě Sandbox stavěcího módu. Prvně jmenovaná možnost obsahuje konkrétně zhruba dvě desítky misí, které jsou rozděleny do několika sfér působení zoologické zahrady. Takže opět se mezi briefingy objeví záchrana vymírajících zvířat, po nichž pasou lovci, pěstování vzácných druhů, ale i z druhé stránky zlepšování ekonomické a fyzické situace v zahradách již (špatně) vystavěných, či vydělávání na lidské touze obdivovat se exotickým tvorům. Vymyslet originální misi pro podobný styl hry je úkol pro scénáristického génia - a v Blue Fang Games takového nemají. Přesto je kampaň řemeslně dobře odvedenou prací. Zoo Tycoon 2 Díky rozdělení do větví podle stylu hry si pak jednak každý může vybrat, co ho baví, a nepatří-li mezi zdatné ekonomy, třeba se soustředit jen na ekologicky - záchranné úkoly, jednak nehrozí, že hráči zkysnou na jedné obtížné misi a další, které jim třebas i více sednou, zůstanou navždy zapovězeny.
"Vymyslet originální misi pro podobný styl hry je úkol pro scénáristického génia - a v Blue Fang Games takového nemají."
V oblasti změn praktické hratelnosti jde jen obtížně přehlédnout přechod do 3D. S ním se tady pojí úplně všechno, a je příjemně zjistit, že opravdu nebyl bezúčelný. Ovšem pozor: kdo by čekal od Zoo Tycoonu 2 grafické hody, bude možná nepříjemně zklamán. Grafika je hodně jednoduchá. Obrázky okolo článku jsou típány s nejvyššími detaily - a pozorný čtenář si jistě povšimne, že přesto je terén až nepříjemně placatý, textury rozmazané a modely nepříliš propracované. Hra si to, podobně jako již zmiňovaný Zoo Empire Trevora Chana, vynahrazuje v oblasti animací. Zoo Tycoon 2 Koukání na to, co právě pěstovaná zvířátka dělají, se tak stává cennou zábavou: pro každý živočišný druh je nadefinováno velké množství aktivit a pozorovat takové tygry nebo opice při hraní je zážitek roztomilý tak, že se sensitivnějším osobám rozbuší srdíčko rychlostí nového monopostu Ferrari.
Zpět ale k praktickým dopadům převodu do 3D. Pro někoho možná překvapivě se tím hodně zjednodušilo ovládání a rozšířily možnosti. Nový interface umožňuje široké změny terénu, tvorbu kopců, nechybí už tak trochu tradiční hrátky se správným podložím pro jednotlivé druhy. Potěší možnost vytvářet výběhy neohrazené plotem, ale jen hlubokým příkopem, či nízkým plůtkem. Že zvířata nemusí být za vysokými a tlustými mřížemi je hezké, méně příjemná už je však tendence takto omezených zvířátek do příkopů padat a zůstávat v nich uvězněna. Je to tak otravné, že se skoro i vyplatí na humánnější i estetičtější formu výběhů rezignovat, což je škoda - a stačilo by změnit jedno nastavení v umělé inteligenci.
"Že zvířata nemusí být za vysokými a tlustými mřížemi je hezké, méně příjemná už je však tendence takto omezených zvířátek do příkopů padat a zůstávat v nich uvězněna."
Hon na divokou zvěř
Lov probíhá v Zoo Tycoonu 2 jen v abstaktní fotografické podobě. Tohle je hra ze zásady nenásilná, a tak jedinou spouští, kterou hráči stisknou, bude ta na virtuálním fotoaparátu. Zoo Tycoon 2 ve first person módu krom jiného nabízí možnost blízkého pozorování tvorů ve výbězích, típání fotek-screenshotů a tvorby rozsáhlých fotoalb. Logickým krokem je pak možnost sdílení těchto obrázků s přáteli po internetu, i když upřímně: málokdo je asi využije k vyměňování jiných, než nějakým způsobem extrémně humorných momentek.
Stavění výběhů bylo jinak ale jasně změněno s ohledem na ohlasy hráčů. Původní Zoo Tycoon byl leckdy až neuvěřitelně striktní: každé zvíře mělo dáno poměr specifických druhů terénu, velikost výběhu, své oblíbené stromy, kameny, hračky (včetně jejich počtu) - a dokud se mu všechno nedoneslo až pod nos, jednoduše nebylo spokojeno, bouřilo se a odrazovalo návštěvníky. Tentokrát už není potřeba sázet přesně daný počet baobabů, aby měly žirafy dostatečný pocit pouště, stejně tak tygři nevyžadují 75 procent džunglovité trávy, 5 procent vody a 20 savany, ale spokojí se s jakkoliv rozumně sestaveným výběhem, který odpovídá oblasti jejich původu. To nechává hráči prostor ke kreativitě a přestože v praxi není nijak odměňován za krásu a sladění svých výběhů (důležité je v podstatě jen jak moc je do nich vidět a zda si jejich obyvatelé libují), hračičkové, kteří jsou hlavní cílovou skupinou Zoo Tycoonu 2, určitě širší možnosti přizpůsobení ohrady k obrazu svému ocení.
Zoo Tycoon 2 Jednou z výrazných novinek Zoo Tycoonu 2 je bezsporu možnost přepnutí do first person pohledu a prohlížení vlastní zoo. Obyčejně se jedná o v podstatě zbytečnou a ani ne moc zábavnou volbu, tady ji ale autoři zavedli do opačného extrému. Proč? Není to ani proto, že by bylo tak skvělým zážitkem dívat se na vlastní stavby z jen o maličko jiné perspektivy: obdivovat zvířata lze docela dobře i z klasického horního pohledu. Stejně tak onou bombastickou funkcí není fotografování a zakládání alb s obrázky oněch roztomilých i méně roztomilých tvorečků. Jakožto fyzická osoba procházející se parkem totiž hráč může dělat naprosto všechno, co jinak obstarává pracně najímaný personál: může se vžít do role zoo-keepera, pobíhat od výběhu k výběhu, chystat žirafám a slonů žrádlo, čistit živočišný odpad, léčit nemocné kusy, anebo sbírat odpadky, které hosté nechali pohozené na cestách. A tycoonovou hratelnost výrazně nabourává, že tohle hráč může dělat a) zadarmo; b) podstatně rychleji než placení zaměstnanci. V počátcích scénáře to obvykle znamená velkou finanční výhodu, a tak přestože je to nudná a rutinní práce, většina ekonomicky uvažujících ředitelů ji ráda podstoupí.
" Jakožto fyzická osoba procházející se parkem hráč může dělat naprosto všechno, co jinak obstarává pracně najímaný personál."
Zoo Tycoon 2 Nízká obtížnost, aby si hru zahrál skutečně každý blbec, provází většinu scénářů. Snad jen ty s visačkou Hard znamenají větší výzvu, ale jinak dělá Zoo Tycoon 2 všechno pro absolutní pohodlí a autonomní běh hry. Ekonomika funguje krásně přímo: počáteční peníze obvykle stačí k postavení základní zoo s výběhem a pár zvířaty, těm se vytvoří podmínky, aby byla šťastná, načež příchozí hosté svými velmi štedrými sponzorskými dary zafinancují další rozvoj, utratí majlant ve stáncích a zahrada se může utěšeně rozvíjet. Narazit na finanční problémy chce opravdu totální absenci smyslu pro logický postup výstavby...
" Narazit na finanční problémy chce opravdu totální absenci smyslu pro logický postup výstavby..."
O interface už jednou řeč byla, autoři si ale určitě rádi nechají líbit Zoo Tycoon 2 ještě jednu variantu pochvalné ódy. Poradili si totiž velmi dobře se dvěma důležitými věcmi. První souvisí se zdánlivě malou, ale přitom významnou změnou: plocha není rozdělena na čtverečky a lze tak stavět oblé kraje a šikmé ploty. Zní to jako prkotina, ale zase to dává možnost vytvořit hezčí a na pohled útulnější zahradu, což je ve hře, která je dimenzována spíše jako lehce výuková hračka než seriál náročných misí veledůležité. Druhá pochvala pak směřuje k přístupu k informacím. Ty jsou alfou i omegou moderní doby: a v Zoo Tycoonu 2 není nejmenší problém na jedno dvě kliknutí zjistit vše podstatné o zvířatech, zaměstnancích i návštěvnících, třeba v přehledném grafu, kvalitní je hledání, hra dovede upozornit, když se objeví nějaký problém, který je nutné řešit. A že záložková menu, grafy a inteligentně provedená encyklopedie se spoustou detialů k jednotlivým druhům zvířat ještě ke všemu stylově vypdají, je už jen příjemnou třešničkou na dortu.
Zoo Tycoon 2 má samozřejmě i své slabé stránky. Asi nejvýznamnější pro leckoho může být fakt, že skutečně nejde o hru, Zoo Tycoon 2 která by primárně kladla před hráče výzvy a snažila se ho k něčemu nutit: je to spíše hračka, jde o to zkoušet a bavit se pozorováním - a v rámci toho dovede nevtíravě poskytnout i celou řadu informací edukativního rázu, čímž se stává doslova ideálním titulem pro děti. Dost možná právě něco takového si ve vizionářských záchvatech představoval J. A. "schola ludus" Komenský. Ovšem dá se předpokládat, že se najde dost lidí, které takový styl bude jednoduše nudit. Druhá, již méně na uživateli závislá výtka, se pak týká ozvučení. Jako by autorům chyběla invence, vybavili Zoo Tycoon 2 melodiemi, jež jsou takřka totožné s prvním dílem - hudba v menu je snad dokonce stejná úplně. Když se k tomu přidají otravné paskřeky, jež mají simulovat divoký život v zoo, během hraní, je skoro lepší vypnout zvuk úplně a pustit si do pozadí nějaké ethno (neplést s technem ;-).
"Ve finále vychází Zoo Tycoon 2 s přehledem vítězně ze souboje s vlastním stínem. "
Zoo Tycoon 2 Ve finále vychází Zoo Tycoon 2 s přehledem vítězně ze souboje s vlastním stínem. Po 2D Zoo Tycoonu by po vyzkoušení o jeden rozměr obohaceného pokračování štěkl už jen málokterý pes, hra neztratila vizuální atraktivitu, přehlednost a naopak se stala ještě ergonomičtější a zábavnější. Srovnání se Zoo Empire je nakonec také pro Microsoft příznivé: tituly jsou to navzájem velmi podobné, ten dnešní je ale lepší hračkou pro děti, bohatší v kampaních, prostředích, zvířecích druzích a nakonec má mírně (ale opravdu jen mírně) navrch i v kvalitě modelů a animací.
Verdikt: Zoo Tycoon 2 je lahůdkou pro ty, kteří strávili u prvního dílu a jeho datadisků dlouhé hodiny. Zároveň je to skvělá hra (a vánoční dárek - Microsoft to má opravdu promyšlené) pro děti a milovníky přírody. Díky nenáročné hratelnosti jeji zvládne každý a je-li alespoň trochu hračička, skvěle se pobaví.

2 hezké citáty

17. dubna 2008 v 20:57 Citáty
2 hezké citáty:

Nejde to!!

13. dubna 2008 v 22:21 Jiné
Nejde to!!
Chci se omluvit, protože poslední dobou, co je ten novej blog mně nějak nejdou mezery u fotek furt to je rozházený a vždycky nějakej obrázek nevyjde! Vypadá to strašně, ale nemůžu s tím nic dělat:-(.

Terence Hill

13. dubna 2008 v 22:10 Herci a Herečky
Terence Hill
Herec
Datum narození: 29.03.1939 (69 let)
Místo narození: Benátky, Itálie
Znamení: Beran
Životopis:
Jeho otec byl chemikem z Umbrie a matka pocházela z Drážďan, kam se rodina 1943 přestěhovala a pobyla zde až do konce války. Od svých jedenácti let pak vyrůstal v Římě, kde se snažil utužit svou tělesnou kondici různými sporty, zejména plaváním. Už jako třináctiletý začal sbírat první zkušenosti před film. kamerou, výrazněji se však uplatnil až poč. 60. let, kdy se mj. objevil jako hrabě Cavriaghi, přítel jednoho z hlavních hrdinů (Alain Delon) v historické fresce podle románu Giuseppa Tomasiho di Lampedusa Gepard (r. L. Visconti).

O kariéru charakterního herce se ale příliš nepokoušel, neboť se pro svůj mužný zjev, blonďaté vlasy a modré oči stal oblíbeným představitelem milovníků s horkou hlavou a neohrožených pistolníků v německých indiánkách podle literárních předloh Karla Maye (Vinnetou II - Rudý gentleman, Mezi supy, Petrolejový princ a Old Surehand). 1967 si zvolil umělecký pseudonym Terence Hill (jméno převzal od své manželky-profesorky Lori Hillové), když byl obsazen do jedné z hlavních rolí ve spaghetti-westernu Bůh odpouští... já ne! (r. G. Colizzi).

Druhého hrdinu, vousatého hromotluka s ušlechtilým srdcem, ztělesnil v tomto snímku Carlo Pedersoli alias Bud Spencer, s nímž pak během následujících desetiletí vytvořil T. H. populární komickou dvojici protikladných chlapíků v laciných, avšak komerčně úspěšných dobrodružných komediích (mj. Trumfové eso, Pravá a levá ruka ďábla, Malý unavený Joe, Jestli se rozzlobíme, budeme zlí!, Dva výtečníci a Sudá a lichá). Vedle robustního vousáče Spencera, který se nenechal jen tak něčím vyvést z míry a s klidem odolával ranám svých protivníků, než převzal iniciativu do svých silných rukou, působil T. H. jako protikladný živel.

S neustále šibalským úsměvem ve tváři a nenuceným chováním se zaplétal do nejrůznějších nesnází a rvaček, v nichž pak po boku svalnatého druha demonstroval svoji vychytralost a mrštnost. 1984 debutoval jako režisér komedií o výstředním faráři Don Camillo, v níž rovněž vytvořil titulní part. Dalším jeho režijním pokusem byla komediální kovbojka inspirovaná comicsovým seriálem Lucky Luke, kde si opět ponechal pro sebe hlavní roli střelhbitého šerifa, jemuž se podaří vyčistit město od zločinu a násilí. Z manželství s Lori Hillovou má syny Jesse (nar. 1969) a Rosse.
Filmografie:
1997Cyberflic ...Skims
1994Blb a blbec (Botte di Natale) ...Travis
1991Lucky Luke (Lucky Luke) ...Lucky Luke
1987Dobrodruh (Renegade) ...Luke
1985Superpoldové z Miami (Miami Supercops) ...Doug Bennett
1983Don Camillo (Don Camillo) ...Don Camillo
1983Nati con la camicia ...Rosco Frazer alias Steinberg
1981Kdo najde přítele, najde poklad (Chi trova un amico, trova un tesoro) ...Alan
1979Hroši v Africe (Io sto con gli ippopotami) ...Slim
1978Sudá a lichá (Pari e dispari) ...Johnny Firpo
1977March or Die ...Marco Segrain
1977Pan Bilión (Mr. Billion) ...Guido Falcone
1976Dva výtečníci (Due superpiedi quasi piatti, I) ...Matt Kirby
1975Genio, due compari, un pollo, Un ...Joe Thanks
1974Dva misionáři (Porgi l'altra guancia) ...Father/Padre J.
1972
Podivné dědictví a další,........
Fotky s Budem Spencrem:
Fotky:
Terence Hill
Terence Hill

Táta v sukni

13. dubna 2008 v 0:11 Filmy
Táta v sukni:
Originální název: Mrs. Doubtfire
Motto: Kam až by takový běžný otec byl schopen zajít, aby mohl strávit více času se svými dětmi ???
Typ filmu: Komedie
Rok výroby: 1993
Režie: Chris Columbus
Hrají:
Robin Williams , Sally Field , Pierce Brosnan , Harvey Fierstein , Matthew Lawrence , Robert Prosky , Joe Bellan , Scott Capurro , Martin Mull , Terence McGovern , Ralph Peduto , Scott Beach , Drew Letchworth , Jim Cullen , Kenneth Loo , Jeff Loo , Joseph Narducci , James Cranna , Rick Overton , Andrew L. Prosky , Chris Pray , Geoff Bolt , C. Beau Fitzsimons
Popis: Daniel Hillard není žádný běžný otec, takže jakmile se dozví, že jeho ex-manželka potřebuje hospodyni, okamžitě se uchází o místo. Stačí perfektní paruka, trocha make-upu a šaty pro každou příležitost a Daniel se stává paní Doubtfire, loajální britskou chůvou, která je okamžitě přijata. Převlečený Daniel je najednou "ženou", ačkoli nikdy netušil, že by jí mohl být a to mu umožní začít s celou rodinou úplně nový život.

Film se díky fantastickému, vtipnému a často dojemnému Robinu Williamsovi stal kasovním trhákem, na který se dá dívat zas a znova..
Moje hodnocení: **** a půl *
*= Ztráta času
** = Nic moc
*** = Průměrný
**** = Docela dobrý
Fotky: - tady se taky moc omluvám, ale fakt jsme nic jinýho nenašla:-(

Podivné dědictví

13. dubna 2008 v 0:01 Filmy
Podivné dědictví
Typ filmu: Akční / Komedie / Western
Rok výroby: 1972
Země výroby: Itálie / Francie / Jugoslávie
Délka: 120 min

Režie: Enzo Barboni
Popis:
Sir Thomas Fitzpatrick Phillip Moore alias Tom je naprosto standardní britský gentleman, který se vydává na Divoký Západ, aby tu převzal dědictví po svém zesnulém otci. Už ve vlaku budí svým chováním a oblečením u místních kovbojů patřičný despekt, ale to ještě zdaleka netuší, co ho čeká. Dědictví totiž sestává z opuštěného srubu uprostřed divočiny, ke kterému Tom návdavkem dostane tři kamarády svého otce, největší vykuky v okolí. Pomatený kněz Joe, čerstvě uprchlý mukl "Opičák" a drsňák Bill. Těm "Angličan" přisoudil zdaleka nejtěžší úkol - udělat z jeho syna pořádného chlapa. Potíž je v tom, že Tom používá zubní kartáček, recituje básně a z kobylince dovede odhadnout složení půdy. Mno a pak je tu samozřejmě ještě jeho bicykl, který straší koně, rozesmívá chlapy a žere malé děti. Tenhle klučina je zkrátka mimořádně podivným dědictvím. Chvilky bezstarostného poflakování skončí v okamžiku, kdy se Tom zamiluje do dcery největšího dobytkáře v okolí. Zálusk na ní totiž má i Morton, největší dobytek v okolí. Aby se mu Tom mohl postavit a bojovat o svou lásku, bude muset pod vedením svých nových kamarádů projít patřičným výcvikem.
Podobný stručnější popis:
Když zemřel Tomův otec (Angličan), bylo jeho posledním přáním, aby jeho syn odjel na Divoký západ - "Aby se z něho stal pořádnej chlap!" Snící mladý muž však zavrhuje pistole a rvačky, miluje básně a dává přednost bicyklu před koněm. To mají změnit jeho tři "učitelé" - tři přátelé jeho otce. Bill, Joe a Opičák mají nelehký úkol. Všechno se ale změní, když Tom potká Candidu, krásnou dceru Olsona, na kterou si však brousí zuby Olsonův honák Morton.
Moje hodnocení: *****
*= Ztráta času
** = Nic moc
*** = Průměrný
**** = Docela dobrý
Fotky: - bohůžel jsem našla jenom 2 fotky a malý kousek obalu knížky, nic jinýho na internetu není:-(. Když byste někde objevili ještě nějakou fotku z tohohle skvělýho filmu, prosím napište, děkuju:-)

Bleskovka Film 4

5. dubna 2008 v 17:20 Bleskovečky
Bleskovka Film 4:
1) Jak se jmenuje tento film?
2) Viděla jsi ho?
3) Jak se jmenují alepsoň 2 "osoby" na obrázku?
4) S kým má Dračice potomky?:-D
5) Vyber:
Madagaskar / Shrek
Za plotem / Divočina
Hledá se nemo / V tom domě straší
6) Vyber z těchto animovaných filmů jeden, který budeš mít na diplomku:-)
7) Jedeš zítra na Eurorebus?
8) Hlasuj prosím pro Teri tady a tady. Dík moc:-)
9) Mám změnit design?
10) Mějte se hezky:-)

Výsledky Velikonoční Bleskovky

5. dubna 2008 v 17:19 Diplomy pro vás
Výsledky Velikonoční Bleskovky:
Děkuji za účast:-)

Výsledky Bleskovky MIX 2

5. dubna 2008 v 17:19 Diplomy pro vás
Výsledky Bleskovky MIX 2:
Dog Tag
Butterfly
Card
Love Card
Microphone
Puppy Love
Flower Frame
Bling Fist
Award Ribbon
Scattered Hearts
Bad Dog
Cat In Glass
Name Tag
Martini

Nejprodávanější PC hra všech dob!

5. dubna 2008 v 17:14 The Sims 2
Nejprodávanější PC hra všech dob!
Ve hře The Sims 2 řídíte své Simy po celý jejich život a mísíte jejich geny z jedné generace do druhé. Určujete svým Simům jejich životní cíle; popularitu, bohatství, rodinu, romanci nebo vědomosti. Poskytněte jim dlouhou, úspěšnou existenci nebo zanechte jejich život v troskách. Zaveďte je do extrémů, od zatčení po spatření ducha, od manželství s mimozemšťanem až po napsání skvělé knihy. Vypusťte svou kreativitu s novým Create-A-Sim, novými stavitelskými možnostmi a s novou herní kamerou. Připravte se smíchat jejich geny, naplnit jejich sny a zavést je do extrémů. Co chcete udělat se životem svých Simů?

Smíchejte geny

Vaši Simové mají DNA a dědí fyzické a osobní vlastnosti. Proveďte své Simy nekonečným počtem generací, jak budete vyvíjet jejich rodokmen.


Naplňte sny

Vaši Simové mají nyní životní náplň. Budou se snažit o život plný popularity, bohatství, rodiny, vědomostí nebo romance? Je to jen na vás, rozhodnout, zada budou milencem nebo ztracencem, králem nebo chuďasem, bláznem nebo géniem a mnoha dalšími volbami. Dejte jim co chtějí a oni povedou dlouhou, úspěšnou existenci; naplňte jejich obavy a riskujete, že zničíte jejich životy. Vše je ve vašich rukou.

Zažeňte je do extrémů

Budou vaši Simové zanecháni před oltářem s potřebou okamžité terapie, nebo zdědí bohatství a budou odporně bohatí? Buďte svědky okamžiků, které činí život každého Sima nezapomenutelným.

Neomezená kreativita

Vytvořnte si unikátní Simy s novým programem Create-A-Sim, nabitým rozsáhlým výběrem rysů obličeje, účesů a oblečení. Postavte si vysněné domovy a navrhněte sousedství s novými budovami, designem a vybavte vše nábytkem.

Revoluční tvorba filmů

Vytvořte si své vlastní Sim-filmy s novou možností tvorby filmů. Vytvořte obsazení, navrhněte plac, ovládejte kameru a zachyťte svůj vlastní scénář v pohybu. Přibližte obraz, abyste zachytili všechny detaily, jak se bude odvíjet váš simoidní sitcom.
Fotky:

Nejlepší česká adresa o The Sims 2

5. dubna 2008 v 17:07 The Sims 2
Nejlepší česká adresa o The Sims 2:
Zas tak moc adres o The Sims 2 neznám, ale tahle je podle mě nejjednodušší a nejznámější. Takže jestli vás něco o hře zajímává rozhodně zajděte sem:

Parkur

5. dubna 2008 v 17:04 Koně
Parkur
Před koncem devatenáctého století nebylo skákání v jezdeckém světě v módě. Prvními skokovými soutěžemi byly vlastně lovecké zkoušky. Královská dublinská společnost připravila soutěž ve skákání do výšky i dálky v Leinster Lawn, v Dublinu roku 1865, a to je první záznam o takové organizované soutěže. O rok později se skoková soutěž zařadila jako"concours hippique" na Pařížské výstavě, ale to byl spíše přespolní závod.


Vývoj pravidel
Pravidla se postupně vyvíjela a zprvu byla velice složitá. V Británii a v Americe se užívaly žerdě nebo kladiny ještě podle pravidel z doby před druhou druhou světovou válkou. Žerdě zůstávaly na vrcholu překážky a jejich shození se trestalo. Systém komplikoval rozdíl mezi shozením přední nebo zadní nohou. Po čase se systém doplnil a posuzování zpřesnilo.
Po druhé světové válce se začala užívat mezinárodní pravidla. Čas se stal důležitým samostatným faktorem a dodal závodu napínavost. Jasná nová pravidla poskytují divákům lepší možnosti při sledování soutěže.


Základní soutěže
Nejdůležitějsí mezinárodní soutěží jsou podle pravidel FEI letní olympijské hry, které se konají každé čtyři roky. V letech mezi olympiádami se každorožně koná Světový pohár a mistrovství světa. Existují také evropské a americké Národní poháry a řada dalších podniků, které se konají každoročně. Prezidentův pohár získává země s nejvyšším počtem bodů z Národních pohárů roku. Sotěže jsou odstupňovány od základního stupně, až po velmi těžké (ZM, Z, ZL, L, S, ST, T, TT) Kromě toho existují také zvláštní soutěže, např. mini-maxi, karetní skákání, postupka apod.


Typy překážek
Existují dva základní typy překážek: kolmé skoky a oxery. Kolmé skoky mají za úkol prověřit schopnost koně skákat do výšky. Oxery jsou takové překážky, na nichž musí kůň skákat do výšky i do šířky. Jsou postaveny tak, aby spadly, dotkne-li se jich kůň tělem.
· Kolmý skokje vertikální překážka s několika kavaletami uspořádanými jedna na druhou. Je poměrně obtížný, protože kůň má jen málo času uvědomit si výšku skoku.
· Zeďje svislá překážka vyrobená z namalovaných dřevěných kvádrů se světlějším horním okrajem. Zeď spadne, dotkne-li se jí kůň tělem a někteří koně jsou z ní vystrašení, jelikož nevidí místo doskoku.
· Dvojbradlínebo také doublebar je vlastně oxer s dvěma kavaletami v různých výškách.
· Trojbradlínebo také tripplebar je vlastně oxer se třemi kavaletami v různých výškách.
· Křížekje nejjednodušší překážkou a dnes už se v parkurových soutěžích téměř nevyskytuje. Kříž pomáhá koním skákat ve středu překážky.
· Kozí hřbetje vodorovná překážka, podobná trojbradlí, jenže poslední kavaleta je položena ve stejné výšce jako první, takže prostřední kavaleta je nejvýš. Tuto překážku jsem já osobně na parkuru ještě neviděla.
· Přírodní skokyjsou překážky vyrobené z přírodních materiálů jako jsou nenabarvené dřevěné tyče nebo jakási forma živého plotu. Tyto překážky jsou velmi obtížné, koně je často vyhýbají.
· Základní oxerje jeden z nejtěžších oxerů. Skládá se ze dvou stejně vysokých překážek položených těsně za sebou a zdolávají se jedním skokem.
· Vějířse skládá ze tří kavalet, které vycházejí z jednoho sloupku a rozevírají se do tří sloupků, takže na jedné straně můžeme mluvit o kolmém skoku, zatímco na druhé kavalety tvoří trojbradlí.
· Vodní příkopyexistují ve dvou typech: buďto jsou kombinované s kolmým skokem nebo oxerem, nebo širší příkopy s nízkým živým plotem před ním. Na doskoku je umístěna bílá páska, aby bylo možno posoudit, zda kůň neudělal chybu.Typy soutěží
Klasická soutěžmá určitý stupeň obtížnosti. V prvním parkuru rozhodují pouze chyby, které kůň udělal a nikoli čas (kůň ale přesto nesmí překročit maximální povolený čas). Pokud zajede více jezdců parkur "čistě" (bez chyb), koná se rozeskakování. Do rozeskakování je umístěno méně překážek než do základního parkuru, ale zato mohou být až o 10 cm vyšší. V rozeskakování už čas roli hraje a pokud je více jezdců, kteří zajeli i tento parkur čistě, rozhoduje právě čas.


Dvoufázové skákání, tzv. dvoufázovka je soutěž, která nemá přímo určitý stupeň obtížnosti, ale zapisuje se např. takto: 110/120. To znamená, že v první fázi jsou překážky do 110 cm (tedy stupně ZL) a v druhé fázi pak do 120 cm (stupeň L). Samotný parkur pak probíhá tak, že pokud jezdec překoná první fázi bez trestných bodů, může rovnou pokračovat do druhé fáze, kde, podobně jako v rozeskakování, už hraje roli i čas. Pokud ovšem kůň udělá chybu už v první fázi, do druhé fáze nepokračuje.


Stupňovaná obtížnost, tzv. postupka má překážky postavené od úplně malých, až do určité výšky. V této soutěži se nepoužívá klasická bodová stupnice. Zde můžete získat určitý maximální počet bodů, které se vám přičítají za zdárné překonání překážky a to většinou takto: za 1. překážku je 1 bod, za 2. 2 body atd. Tyto parkury bývají zakončeny žolíkem, což je nejvyšší skok v parkuru - představuje ho kolmý skok, který je tvořen jen jednou nebo dvěma kladinami. Zde si jezdec může vybrat...buď pojede na oxer, který je postaven vedle žolíka, a získá běžný počet bodů. Druhá možnost je zkusit štěstí a pokusit se skočit žolíka, který je za dvojnásobný počet bodů, ale zároveň při jeho shození jezdec dvojnásobný počet bodů ztratí.
Chyby a trestné body
Shození překážky - 4 trestné body
Šlápnutí do vodního příkopu - 4 trestné body
1. neposlušnost - 3 trestné body
2. neposlušnost - 6 trestných bodů
3. neposlušnost - vyloučení ze soutěže
Překročení časového limitu - 1/4 bodu / 1 vteřina
Pád koně, jezdce nebo obou - vyloučení ze soutěže


Parkurové skákání je nejen ve světě, ale i u nás velmi oblíbenou, divácky vděčnou disciplínou. Kolbiště bývají v krásném prostředí a architektonické pojetí se stále obměňuje, takže divák nachází vždy něco nového...
Fotky:

Pomozte mýmu kamarádovi Martinovi:

4. dubna 2008 v 23:41 Jiné
Pomozte mýmu kamarádovi Martinovi:
Zde Vám dám návod, jak si vydělat peníze na prémium účet, či si jen tak přivydělat peníze bokem. Pár stovek (tisícovek) týdně, měsíčně. Záleží jen na Vás. Mnozí to již znají a platí si tak Premium účty a solidně si přivydělávají.

A. Prvně si musíte založit účet u PayPal.

1. vejděte na stránku http://www.paypal.com
2. zde klikněte na "Sign up" nahoře vpravo
3. zde vyplňte: Select the country or region where you live: ->Czech republic
4. pak naskočí refresch okna a zde již máte označeno "Personal Account" klikněte
tedy dole vpravo "Continue"
5. zde můžete, ale nemusíte vyplnit své údaje pravdivě, hlavně tam něco napište.
Jediné co musíte vyplnit správně je:
-Email Address (váš email)
-Re-email Email Address (ještě jednou váš email pro potvrzení)
-Password (heslo, zvolte si stejné jako u vašeho emailu, ale nemusíte)
-Retype password (ještě jednou heslo, pro potvrzení)

Dole zaškrtněte
"Yes, I hereby"
-Enter the code as shown below: zde opíšete číslice a písmena na obrázku (přesně)
-pak klikněte "Sign up" dole vpravo
-pokud máte kreditní kartu vyplňte pravdivě, abyste neposílali své peníze někomu jinému
-pokud nemáte kreditní kartu, klikněte "Cancel"
-účet je hotový

Teď tedy již máte svůj účet, odkud budete moci pohodlně platit svůj premium účet. Plnoletí podnikavci, pokud mají kartu, mohou odtud posílat peníze na svůj účet.

A teď vydělávání peněz (klikání na reklamní stránky):

http://bux.to/?r=Langrost


Klikněte na tento odkaz a zaregistrujte se.

-Username (jméno, nebo předzdívka, klidně stejné jako u vašeho emailu)
-Password (heslo, opět stejné, aby se vám to nepletlo, může být jiné)
-Confirm password (heslo ještě jednou, pro potvrzení)
-Email address (vaše emailová adresa, stejná jako u paypal)
-Confirm email address (ještě jednou email)
-PayPal Email address for payments (znovu ten samý email jako u paypal)
-Your country (zvolte v menu Czech republic)
-Referrer (to jsem já, že jsem Vás doporučil, prosím nechat - pokud to vymažete, bux.to Vás prodá)
-zaškrtněte v rámečku "I Accept the Terms of service"
-Security code (opíšete písmenka a číslice - přesně)
-kliknete register

Teď jste se již zaregistrovali, nyní se zalogujte (klikněte "login" vpravo nahoře).

Nyní klikněte na "Surf Ads" a proklikejte všechny stránky, na každý musíte být 30 vteřin, samo se Vám ukáže, kdy je to hotovo. Takhle to uděláte každý den a za měsíc máte pár dolarů. Až budete mít deset dolarů, můžete je poslat na paypal. Kolik právě máte, se můžete podívat kliknutím na "My stats". Za proklikání všech stránek máte zhruba čtvrt dolaru, za měsíc asi 8 dolarů. To není špatný přivýdělek, že?? A časem to může být mnohem více, jen co se to naučíte!!

Uplně stejnej postup jako na bux.to

http://profbux.com/?r=Langrost

Oko

1. dubna 2008 v 22:51 Obrázky
Oko
Hezký že?