Přátelé

11. března 2008 v 21:06 |  Seriály
Přátelé:
Přátelé jsou jeden z nejdéle vysílaných a nejoblíbenějších amerických seriálů. Děj seriálu se odehrává v Greenwich Village v New Yorku, kde se parta šesti přátel, kterým je něco přes dvacet let, schází v kavárně Central Perk a řeší společné problémy. Pořad byl vyroben v produkci Bright/Kauffman/Crane Productions spolu s Warner Bros. Television pro NBC ve Spojených státech. První epizoda byla vysílaná na televizi NBC 22. září 1994, poslední 6. května 2004.
Žánr
Tvůrci
Hlavní role
Země původu
Počet epizod
Délka
průměrně 22 minu
Přehled:
Přátelé jsou jedním z nejúspěšnějších televizních sitcomů v historii Spojených států, každý z šesti hlavních hrdinů vydělával v posledních seriích 1 milion dolarů za každou natočenou epizodu.[1] Třicetisekundový reklamní spot v závěrečné epizodě stál 2 miliony amerických dolarů. DVD se záznamem poslední epizody bylo vydáno pět dní po jejím odvysílání. Seriál si získal takovou popularitu a prestiž, že se v jednotlivých episodách objevila řada celebrit ve vedlejších rolích - Brad Pitt, Julia Roberts, George Clooney, Jean-Claude Van Damme, Danny DeVito, Bruce Willis a mnozí další.
Příběh seriálu je založen na životech party šesti přátel: rozmazlené tatínkovy holčičky, snažící se najít sebe sama Rachel Greenové; šéfkuchařky, závislé na čistotě Monice Gellerové; permanentně nešťastně zamilovaném srandistovi, pracujícím v kanceláři Chandleru Bingovi; nevzdělaném herci a svůdci žen Joey Tribianim; často se rozvádějícím paleontologovi Rossu Gellerovi a bláznivé, positivně myslící masérce zpívající folkové písně Phoebe Buffayové.
Na začátku seriálu Rachel uteče ze svatby se svým snoubencem Barrym a přestěhuje se ke své kamarádce z dětství, k Monice Gellerové. Jejich protějšími sousedy jsou Chandler a Joey, kteří kamarádí s Moničiným bratrem Rossem, který se právě rozvedl s lesbickou manželkou. Poslední členkou party je bývalá spolubydlící Moniky, Phoebe. Děj se odehrává v Moničině bytě, bytě Chandlera a Joeyho, Rossově bytě a v místní kavárně Central Perk (vzpomínková epizoda odhaluje, že Central Perk byl původně bar, do kterého často chodili Chandler, Monica, Phoebe a Ross.)
Varování: Následující část článku vyzrazuje zápletku nebo rozuzlení díla. (Což vám asi nevadí:-D)
Po útěku ze svatby a odebrání přístupu k tátovým penězům Rachel začíná pracovat jako servírka v kavárně a později pracuje jako asistentka v Bloomingdale's a jako nákupčí u Ralpha Laurena. Monica se první sezóny prodírá za úspěchem a později dostane místo šéfkuchaře v úspěšné restauraci. Chandler si buduje kariéru ve firmě na zpracování dat, na konci seriálu ovšem přesedlá do reklamního byznysu. Po střídavých úspěších a neúspěších si najde práci jako herec v telenovelách i Joey. Ross je celou dobu seriálu paleontolog, který pracuje v muzeu a poté jako profesor na univerzitě. Phoebe je masérka na volné noze a amatérská folková zpěvačka se svým osobitým stylem.
Titulní píseň seriálu se nazývá "I'll Be There for You" a nazpívala ji skupina The Rembrandts. V hitparádě Billboard Hot 100 skončila na 17. místě.
Obsazení:
Hlavní hrdinové
Postava
Celé jméno
Herec
Rachel Karen Green
Monica E. Geller-Bing
Phoebe Buffay-Hannigan
Joseph Francis Tribbiani Jr.
Chandler Muriel Bing
Dr. Ross Eustace Geller
Další postavy
Postava
Vztah
Herec
otec Rosse a Monicy
matka Rosse a Monicy
vrchní v kavárně
manžel Phoebe
Moničin ex-přítel
Joeyho agentka
Scény:
Central Perk
Kožená pohovka se stolkem v kavárně Central Perk
Kožená pohovka se stolkem v kavárně Central Perk
Central Perk je fiktivní kavárna v New Yorku, kde se hlavní hrdinové seriálu často schází. Rachel v kavárně první tři sezóny seriálu pracuje, Phoebe zde hraje své písně. Hlavním číšníkem je Gunther, který je zamilovaný do Rachel.
V kavárně je kromě několika kavárenských stolků, baru a běžného vybavení také nábytek připomínající spíše obývací pokoj. Hlavní hrdinové nejčastěji sedávají na hnědé pohovce u dřevěného konferenčního stolku.
Moničin byt
Moničin byt je jedna z hlavních lokací seriálu. Je to třípokojový byt s kuchyňským koutem a balkónem v New Yorku. Byt patřil babičce Moniky a Rosse, Ross zde bydlel jedno léto na vysoké škole, když se snažil prorazit jako tanečník. Postupně zde bydleli jako spolubydlící Phoebe, poté Rachel a nakonec coby Moničin partner i Chandler. Byt se nachází asi v pátém patře obytného domu, naproti tomuto bytu je byt Chandlera a Joeyho.
V kuchyňském koutě je kuchyňská linka, lednička, jídelní stůl a poličky s nádobím. V obývacím koutě je křeslo z bílé látky, pohovka z bílé látky, konferenční stolek, obývací stěna a spousta polštářů. V pokojích jsou postele a skříně obyvatelů.
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama