Březen 2008

Přátelé

11. března 2008 v 21:06 Seriály
Přátelé:
Přátelé jsou jeden z nejdéle vysílaných a nejoblíbenějších amerických seriálů. Děj seriálu se odehrává v Greenwich Village v New Yorku, kde se parta šesti přátel, kterým je něco přes dvacet let, schází v kavárně Central Perk a řeší společné problémy. Pořad byl vyroben v produkci Bright/Kauffman/Crane Productions spolu s Warner Bros. Television pro NBC ve Spojených státech. První epizoda byla vysílaná na televizi NBC 22. září 1994, poslední 6. května 2004.
Žánr
Tvůrci
Hlavní role
Země původu
Počet epizod
Délka
průměrně 22 minu
Přehled:
Přátelé jsou jedním z nejúspěšnějších televizních sitcomů v historii Spojených států, každý z šesti hlavních hrdinů vydělával v posledních seriích 1 milion dolarů za každou natočenou epizodu.[1] Třicetisekundový reklamní spot v závěrečné epizodě stál 2 miliony amerických dolarů. DVD se záznamem poslední epizody bylo vydáno pět dní po jejím odvysílání. Seriál si získal takovou popularitu a prestiž, že se v jednotlivých episodách objevila řada celebrit ve vedlejších rolích - Brad Pitt, Julia Roberts, George Clooney, Jean-Claude Van Damme, Danny DeVito, Bruce Willis a mnozí další.
Příběh seriálu je založen na životech party šesti přátel: rozmazlené tatínkovy holčičky, snažící se najít sebe sama Rachel Greenové; šéfkuchařky, závislé na čistotě Monice Gellerové; permanentně nešťastně zamilovaném srandistovi, pracujícím v kanceláři Chandleru Bingovi; nevzdělaném herci a svůdci žen Joey Tribianim; často se rozvádějícím paleontologovi Rossu Gellerovi a bláznivé, positivně myslící masérce zpívající folkové písně Phoebe Buffayové.
Na začátku seriálu Rachel uteče ze svatby se svým snoubencem Barrym a přestěhuje se ke své kamarádce z dětství, k Monice Gellerové. Jejich protějšími sousedy jsou Chandler a Joey, kteří kamarádí s Moničiným bratrem Rossem, který se právě rozvedl s lesbickou manželkou. Poslední členkou party je bývalá spolubydlící Moniky, Phoebe. Děj se odehrává v Moničině bytě, bytě Chandlera a Joeyho, Rossově bytě a v místní kavárně Central Perk (vzpomínková epizoda odhaluje, že Central Perk byl původně bar, do kterého často chodili Chandler, Monica, Phoebe a Ross.)
Varování: Následující část článku vyzrazuje zápletku nebo rozuzlení díla. (Což vám asi nevadí:-D)
Po útěku ze svatby a odebrání přístupu k tátovým penězům Rachel začíná pracovat jako servírka v kavárně a později pracuje jako asistentka v Bloomingdale's a jako nákupčí u Ralpha Laurena. Monica se první sezóny prodírá za úspěchem a později dostane místo šéfkuchaře v úspěšné restauraci. Chandler si buduje kariéru ve firmě na zpracování dat, na konci seriálu ovšem přesedlá do reklamního byznysu. Po střídavých úspěších a neúspěších si najde práci jako herec v telenovelách i Joey. Ross je celou dobu seriálu paleontolog, který pracuje v muzeu a poté jako profesor na univerzitě. Phoebe je masérka na volné noze a amatérská folková zpěvačka se svým osobitým stylem.
Titulní píseň seriálu se nazývá "I'll Be There for You" a nazpívala ji skupina The Rembrandts. V hitparádě Billboard Hot 100 skončila na 17. místě.
Obsazení:
Hlavní hrdinové
Postava
Celé jméno
Herec
Rachel Karen Green
Monica E. Geller-Bing
Phoebe Buffay-Hannigan
Joseph Francis Tribbiani Jr.
Chandler Muriel Bing
Dr. Ross Eustace Geller
Další postavy
Postava
Vztah
Herec
otec Rosse a Monicy
matka Rosse a Monicy
vrchní v kavárně
manžel Phoebe
Moničin ex-přítel
Joeyho agentka
Scény:
Central Perk
Kožená pohovka se stolkem v kavárně Central Perk
Kožená pohovka se stolkem v kavárně Central Perk
Central Perk je fiktivní kavárna v New Yorku, kde se hlavní hrdinové seriálu často schází. Rachel v kavárně první tři sezóny seriálu pracuje, Phoebe zde hraje své písně. Hlavním číšníkem je Gunther, který je zamilovaný do Rachel.
V kavárně je kromě několika kavárenských stolků, baru a běžného vybavení také nábytek připomínající spíše obývací pokoj. Hlavní hrdinové nejčastěji sedávají na hnědé pohovce u dřevěného konferenčního stolku.
Moničin byt
Moničin byt je jedna z hlavních lokací seriálu. Je to třípokojový byt s kuchyňským koutem a balkónem v New Yorku. Byt patřil babičce Moniky a Rosse, Ross zde bydlel jedno léto na vysoké škole, když se snažil prorazit jako tanečník. Postupně zde bydleli jako spolubydlící Phoebe, poté Rachel a nakonec coby Moničin partner i Chandler. Byt se nachází asi v pátém patře obytného domu, naproti tomuto bytu je byt Chandlera a Joeyho.
V kuchyňském koutě je kuchyňská linka, lednička, jídelní stůl a poličky s nádobím. V obývacím koutě je křeslo z bílé látky, pohovka z bílé látky, konferenční stolek, obývací stěna a spousta polštářů. V pokojích jsou postele a skříně obyvatelů.

Životopis

11. března 2008 v 19:36 Lenny Kravitz
Lenny Kravitz
Zpěvák
Datum narození: 26.05.1964
Místo narození: New York, USA
Znamení: Blíženci
Životopis:
Zpěvák, skladatel, kytarista (plus bg, keyb,dr) a producent, původem z N.Y.C. (nar. 1964). Hudbou se začal zabývat pod vlivem Stevie Wondera. Zpíval m.j. v chlapeckém sboru.

V r. 1987 pořizuje první demonahrávky, obsahující i pozdější úspěšný titul - Let Love Rule. Jeho kytarová hra bývá přirovnávána k Jimi Hendrixovi. Stylově je ovlivněn funkem, rockem i hippiesovskou filosofií. Pozornost si získal spoluprací s Madonnou na skladbě Justify My Love (1990). Naopak texty mu někdy psala jeho tehdejší žena, herečka Lisa Bonet.

Kravitz se prosazuje v angl. hitparádě písní It Ain´t Over ´Til It´s Over (1991). Spolupracoval s řadou dalších hvězd (m.j. Mick Jagger, Aerosmith, Vanessa Paradis).
V roce 2004 vydává Lenny Kravitz nové album Baptism. Bez zajímavosti jistě není, že v písni Storm hostuje jedna z nejvýraznějších postav hiphopové scény, rapper Jay-Z.
Filmografie:
2004
95.8 Capital FM's Party in the Park for the Prince's Trust 2004 ...Performer
1998
Lumpíci (Rugrats Movie, The) ...Newborn Baby
Diskografie:
Album
2008It Is Time For A Love Revolution
2004 Baptism
2001 Lenny
1998 5
1995 Circus
Kompilace
Odkazy:

Homer Simpson

9. března 2008 v 20:16 Simpsonovi

Homer Simpson

animovaná postavička

Datum narození: 12.05.1956
Místo narození: Springfield
Znamení: Býk
Životopis:
Homer Jay Simpson se narodil dne 12.5.1956 ve Springfieldu. Už od narození je to lenoch.Vzal si za ženu Marge Buvierovoua s ní má 3 děti:Bart,Lisa a Margarita. Váží 120-130kg. Míry 05-12-56. Barva očí modrá. Vyhrané trofeje (později odebrané) na vysoké škole: Největší tloušťka, nejméně vlasů, největší zápach, nejmeší plat.

Oblíbená jídla: Koblihy, steaky, čokoláda, zmrzlina, Krustyho burger,...Oblíbené hlášky: D´oh!, mmmmmm...Oblíbené činnosti: Sezení na gauči, sledování TV, pití piva, bowling,...
Videa:
Evoluce (Simpsons Style)
Houmrův život
Houmrův život (trošku jiná verze)
Fotky:
Homer Simpson
Homer Simpson
Homer Simpson
Homer Simpson
Homer Simpson
Homer Simpson
Homer Simpson
Homer Simpson
Homer Simpson
Homer Simpson

Tygr sumaterský

9. března 2008 v 18:15 Zvířata
Tygr sumaterský
Tygr sumaterský (Panthera tigris sumatrae) je nejmenším poddruhem tygra džungového. Jedná se o kriticky ohroženou šelmu, která je endemitem ostrova Sumatra.
Říše:živočichové (Animalia)
Kmen:strunatci (Chordata)
Třída:savci (Mammalia)
Řád:šelmy (Carnivora)
Čeleď:kočkovití (Felidae)
Podčeleď:velké kočky (Pantherinae)
Rod:Panthera
Druh:tygr džunglový (Panthera tigris)
Popis
 • hmotnost: 115-180 kg
 • délka těla: 140-180 cm
 • délka ocasu: 60-80 cm
 • výška v kohoutku: 0-90 cm
Tygr sumaterský je mezi tygry nejmenší, což je pro něj výhodné při pohybu v husté džungli. Srst má výrazdnou hnědooranžovou barvu, černé pruhy jsou poměrně úzké a hustě naskládané vedle sebe. Zvláště samci mají velmi výrazné licousy.
Rozšíření, početnost
Tygr sumaterský obývá pouze indonéský ostrov Sumatra, ve stále se zmenšujících tropických pralesích. Jeho stavy v přírodě se dají jen těžko odhadnout, zřejmě se pohybují mezi 400-500 zvířaty. Rychlé odlesňování a ztráta jeho přirozeného prostředí, společně s pytlačením, způsobují rychlý úbytek tygrů v divočině.
Biologie
Podobně jako ostatní tygři je i tygr sumaterský samotářský lovec, jejich kořistí se stávají kopytníci do velikosti jelena, prasata i hrabaví ptáci.
Kam do ZOO
Na celém světě je v zajetí chováno několik set tygrů sumaterských. V Česku jej chovají tyto zoologické zahrady:
Fotky:

2. KOLO SONF

8. března 2008 v 19:24 Soutěže

2. KOLO SONF

Tak a je tu 2. kolo, které bude končit naximálně na konci března. Možná dřív - uvidíme.
V 1. kole vypadli:
sykorka, blog: http://sykorka.cvok.blog.cz, film: Zelená Míle, 13. - 14. místo
luciinka, blog: http://jozablogis.blog.cz/, film: O život, 13. - 14. místo
Eliz, blog: http://elikflower.blog.cz, film: Láska Nebeská, 12. místo
   Do 3. kola postupují:   
   1) TerýýýseQ   
blog: http://starhay.blog.cz

film: High school musical
  

   


2) Mia.sweet

blog: http://girl-sweet.blog.cz
   film: Underworld   
  

   

3) Lenca

blog: http://mismasek.blog.cz/

film: Pravá blondýnka
  

   

4) magdička
blog: http://majdisek94.blog.cz/

film: Titanic
  
   

5) Dark-Lucy

blog: http://dark-lucy.blog.cz/

film: Americká kletba
  

   


6) simik

blog: http://sssimik.blog.cz/

film: Let´s dance
  

 

7) martullinka

blog: http://martullincinblog.blog.cz/

film: RRRrrrr!!!
  

   

8) dija

blog: http://dija.blog.cz/
film: Cesta kolem světa za 80. dní
  

   

9) Arašíd

blog: http://arasid.blog.cz/

film: Transformers
  

   

10) .•°•.Miss Eliss.•°•.

blog: http://blog26.blog.cz/

film: Italské prázdniny
  

   

Opičí Bleskovka

7. března 2008 v 22:58 Bleskovečky

Opičí Bleskovka

Tahle bleskovka je tak trochu netradiční a podle mě docela lehká, ale když by někdo neměl všechny odpovědi dobře - nevadí beru i s chybama!!
1) Máš rád/a opice?
2) Je rozdíl mezi opicemi a lidoopy?
3) Opice nebo lidoopové jsou nám více podobní?
4) Jak se jinak říká lidoopům? (jiné názvy - pokud nevíš nevadí:-D)
5) Napiš alespoň 2 lidoopi:
6) A napiš alespoň 1 opici:-D ( jestli taky nevíš, tak taky nevadí no, ale na internetu se to dá najít:-D)
7) Existují poloopice?
8) Pojmenuj tyto osoby:-D:
a)
b)
c)
9) Který druh z nich máte nejraději?
10) Chtěli byste se stát v příštím životě opicí? (lidoopem)
11) Jestli jo, proč? A jestli ne, tak čím a proč?
12) Hlasuj pro Teri prosím na http://simsbestworld.blog.cz/0803/sonb-1-kolo
13) Byla pro tebe tahle bleskovka těžká?
14) Diplomy udělám podle sebe:-)
15) Měj se a pak dám vědět na blogy:-)

Výsledky Bleskovky Státy 2

7. března 2008 v 22:58 Diplomy pro vás

Výsledky Bleskovky Státy 2:

Děkuji za účast:-)
Promiň, že je to tak roztáhlí, ale potřebovala jsem to zmenšit a jinak to nešlo:-)

Filmové premiéra a stejnojmenná kniha: Pokání (Atonement)

6. března 2008 v 13:26 Keira Knightley
Filmové premiéra a stejnojmenná kniha: Pokání (Atonement)
Keira Knightley jako Cecilie ve filmu Pokání
Přebal stejnojmenné knihy.
Přebal stejnojmenné knihy. Keira Knightley jako Cecilie ve filmu Pokání
Spojila je láska. Rozdělil je strach. Zbyla jim naděje. Jestli se vám líbilo filmové zpracování Pýchy a předsudku, nepochybně stejně intenzivně prožijete i Pokání! Tento film má premiéru 31. ledna 2008.
Příliš bujná fantazie dvanáctileté "budoucí spisovatelky" Briony Tallisové odstartuje tragický příběh, který nenapravitelně změní osudy tří lidí. Vinou vlastní nezralosti a série nedorozumění nařkne mladého zahradníka Robbieho Turnera (James McAvoy) ze znásilnění nezletilé sestřenice. Nadaný chlapec, který původně mířil na lékařskou fakultu, končí ve vězení. Toto obvinění ale ničí život i její sestře Cecilii (Keira Knightley), která Robbieho bezhlavě milovala. Když si záhy už o něco starší Briony (Romola Garai) uvědomí, co napáchala, je už pozdě. Cecilia zavrhla celou rodinu v čele s ní a odstěhovala se do Londýna, kde se živí jako zdravotní sestra. Robbie výměnou za zkrácení trestu narukoval do armády a ve Francii se snaží zastavit postupující Němce. Briony na cestě za vykoupením nastoupí do ošetřovatelského kurzu a vzhledem k utrpení, které kolem sebe dennodenně vidí, konečně dospívá. S tím souvisí i rozhodnutí postavit se svým dvěma obětem tváří v tvář a respektovat jakýkoli trest. Možná se tím očistí, možná to ale na vykoupení nebude stačit. Možná to ani nestihne, protože Londýn se připravuje na masivní bombardování. Možná všechny tři čeká úplně jiný konec.

Režisér Joe Wright po Pýše a předsudku sáhl opět po slavné knižní předloze, tentokrát po Pokání Iana McEwana, a pro její převedení do filmové řeči zvolil zkušeného scenáristu Christophera Hamptona (Nebezpečné známosti, Tichý Američan).
"Trochu to připomíná demolici, převádění 130 tisíc slov z knížky na 25 tisíc ve scénář," komentuje Hamptonovu práci McEwan, který byl nicméně s výsledkem velmi spokojen (což se podaří jen zřídkakdy).
Režisér Wright se ale nespoléhal jen na sílu předlohy a celý příběh opentluje originálními (a přitom funkčními) zvukovými a obrazovými nápady. Dočkáme se i oblíbených dlouhých záběrů bez jediného střihu, z nichž zejména scéna útěku anglických vojáků z Francie do relativního bezpečí za kanál La Manche by si zasloužila samostatnou oscarovou nominaci.
Žánr: romantický
Doporučená přístupnost: 15 let
Formát: barevný, české titulky, 35 mm
Délka: 130 min.

K premiéře tohoto filmu v Nakladatelství Odeon zároveň vychází i stejnojmenná kniha - Pokání.
Kapesníky s sebou
Pokání (Atonement)
Pokání (Atonement)
Pokání (Atonement)

Avril - Kresby

3. března 2008 v 18:02 Vyřazeno
Avril - Kresby

ŘETĚZÁK 4

2. března 2008 v 13:13 Jiné
ŘETĚZÁK 4
1)Tvé jméno:
Tereza
2)Přezdívka:
Teri (kluci občas říkaj Medicína)
3)Zvíře,které máš doma:
zakslýho králíčka
4)Líbí se ti colorfullky:
docela jo
5)Tvůj nej. sport:
hm...těch je víc, ale hodně mám ráda jízdu na koni, plavání, jízdu na kole a lyžování
6)Tvůj nej. kámoš(ka):
Lenka Nosková a pak Diana Bartáková
7)Čteš naučnou literaturu..xD
občas, když musí bejt:-D
Z čeho máš největší strach:
z vážné nemoci, tmy a nadpřirozených jevů
9)Líčíš se do školy:
ne
10) Těšíš se na prázdniny:
Jasně
4 blogy,kteří mají pokračovat:

Keira na plochu

2. března 2008 v 12:00 Keira Knightley
Keira na plochu:
Keira_Knightley_003.jpg Kliknutím na obrázek zavřete okno
Keira Knightley4.jpg Kliknutím na obrázek zavřete okno
tapety-na-plochu-celebrity-zahranicni-hq-zeny-keira-knightley-42.jpg Kliknutím na tapetu zavřete okno
Keira_Knightley.jpg