Dobrá Čtvrť

26. února 2008 v 14:08 |  Seriály
Dobrá Čtvrť
Poslední srpnové ráno je plné slunce. Pro osmnáctiletou Zuzanu ale nemůže být smutnější. Spolu s rodiči a malými brášky se právě dnes stěhuje z honosné vily, kde prožila celé své dětství. Opouští nejlepší kamarády Káťu a Honzu, ještě naposledy si prohlíží zahradní altánek, aby si uchovala v paměti svůj holčičí ráj a pak už odjíždí z dobré vilové čtvrti rovnou na sídliště, do stísněného panelového bytu. Těsně před odjezdem se ve dveřích svého bývalého domova míjí s novým majitelem vily a jeho synem Michalem, které Zuzana pochopitelně vnímá jako nepřátele. Netuší, že s tímhle protivným klukem se znovu setkají už druhý den. Ve stejném gymnáziu, ve stejné maturitní třídě mají společně strávit celý školní rok. Že to bude docela peklo, je jasné od okamžiku, kdy Michal předstoupí před své spolužáky. Na prvním mejdanu k oslavě Katčiných narozenin dostává pokušitel svou první příležitost.
Osoby a obsazení
maturanti:

Zuzana HaselbachováKatka ErhartováHonza OpelíkMichal Koreň
Anna
Kulovaná
Martha
Issová
Pavel
Trojan
Přemysl Boublík
jejich rodiny:
Zuzanina matkaVeronika Gajerová
Zuzanin otčímZdeněk Žák
Dan a Víťa - bráškové ZuzanyKryštof a Vojtěch Haničincovi
Katčin otec - fotograf ErhartTomáš Hanák
Honzův dědaJiří Pecha
Michalův otecMilan Bahul
Michalova matkaVilma Cibulková
gymnázium:
ředitel gymnázia KotlářJiří Schmitzer
třídní profesorka SvobodováJana Preissová
školník gymnáziaMilan Šteindler
tělocvikář PrachařDavid Švehlík
učitelka KopičkováBarbora Srncová
další postavy:
matka profesorky SvobodovéJiřina Jirásková
přítel profesorky SvobodovéFrantišek Němec
hospodyně u KoreňůLiliana Malkina
další studenti maturitního ročníku:
Bára KopeckáAnna Pošmourná
David RáčekFilip Tomsa
FrantaJosef Mejstřík
Niki ZgafasováKristýna Jetenská
Karel KubataVáclav Jílek
ToničkaTereza Němcová
Kája VařenáKarolína Códrová
Klára UjetáAlžběta Rubešová
VěraIda Marta Sovová
Pája PečenáEliška Vrbová
VojtaJiří Sýkora
DamijánJakub Šlégr
FilipMichal Čeliš
Rozhovory:
Zuzana Haselbachová
ZUZANA HASELBACHOVÁ
(hraje Anna Kulovaná)

O blondýnkách se s oblibou vtipkuje na téma výše jejich IQ. Hezká plavovláska Zuzana je však živoucím důkazem trapnosti takových žertíků. Chytrá a cílevědomá dívka se chystá studovat medicínu a o svůj zevnějšek nepečuje o nic víc než třeba kamarád Honza. Nemá na to ani dost ješitnosti, času ani peněz. Zuzana je totiž z velmi chudé rodiny, kde jsou zvyklí počítat s každou korunou. Tady se za řasenky neutrácí. A tak se není co divit, že Zuzana se ocitá jak užaslá Alenka v říši za zrcadlem v okamžiku, kdy ji do vábivého světa večírků, nablýskaných aut a neomezených možností vtáhne agentura, pro kterou nafotí kalendář s půvabnými akty.
Rozhovor
Můžete prozradit něco ze své rodinné historie?
Kdysi jsem si myslela, že žádnou rodinu nemám, protože sestra se trhla hodně brzy, a tak jsme zůstaly jenom s mámou. Ta mi ale řekla, že na rodinu stačí i dva. To, co považuji za svou rodinu, tedy není příliš početné, ke štěstí to však stačí.
Kdy a kde jste maturovala a jak dopadla Vaše maturita?Odmaturovala jsem na taneční konzervatoři, kde nejdůležitější bylo "projít" s vlastní choreografií. Den před vystoupením byla moje práce zamítnuta a mně zbývala jedna noc na postavení něčeho jiného. Co potom vzniklo, jsem považovala za to nejlepší, co ve mně bylo. Když se dnes kouknu na to video, směju se, až se za břicho popadám, jak je to blbý. Následující "svaťák" jsme pojali jako odpočinkový týden na chatě, kde se hodně pilo a v přestávkách i studovalo. Po úspěšném zakončení školy jsem myslela, že nic zásadnějšího už nepřijde. Nebyla to pravda!
V seriálu přičichnete k modelingu. Máte s ním osobní zkušenosti?Na základní škole přišel do hodiny jakýsi muž, chvíli se rozhlížel po třídě a pak ukázal na čahounku třídy. Dal si schůzku se mnou i s mojí mamkou a nad fotkama hezkejch holek nás přesvědčoval, že bych měla zkusit dělat modelku. O pár týdnů později už jsem se s dalšíma holkama proháněla v plavkách a mamčiných lodičkách po tělocvičně. Špulily jsme rty pro větší objem a kladly nohu před nohu. Při první zmínce o plastice mého nosu a po první prodělané celkové depilaci těla jsem boty vrátila mámě a plavky se rozhodla používat jen do vody.
V seriálu Dobrá čtvrť řešíte existenční problémy a také představujete atraktivní slečnu, která si sice nemůže stěžovat na nedostatek příznivců ze stran mužů, ale také žárlivosti ze strany spolužaček. Co máte s rolí společného?
Živé Zuzaně bych asi vysvětlila, že horší, než stěžovat si na nedostatek mužské pozornosti, je řešit v osmnácti existenční otázky. Zůstala bych pěkně doma a klidně se dohadovala s mámou, tedy pokud by mě nějaký muž nenabídl ubytování. To bych se stejně jako Zuza sbalila, řekla rodince "adios", a vypálila co nejdál. Způsob, jakým bych si vydělávala peníze, by záležel pouze na mém rozhodnutí. Poradit bych si nechala jen od toho, komu věřím. Jediné co nevím, zda bych vůči tomu, koho miluji, dokázala být tak silná jako Zuzanka, ale nebudu předbíhat.
Co si představujete pod pojmem "dobrá čtvrť"?
Dobrá čtvrť je tam, kde mě večer nepřepadnou a ráno nezajede auto.
Katka Erhartová
KATKA ERHARTOVÁ
(hraje Martha Issová)

Roztomilá a usměvavá Katka je Zuzaninou nejlepší kamarádkou. Celé roky, co vedle sebe vyrůstaly v Dobré čtvrti, byly stále spolu a vždycky se mohla jedna na druhou ve všem spolehnout. Dokonce i když Katce zemřela maminka, byla jí Zuzana nablízku. Ale zlom přichází v okamžiku, kdy se mezi ně postaví kluk. Tady končí jedno velké přátelství a začíná taková malá holčičí válka s několika nepěknými podpásovými zásahy.
Rozhovor
V čem jste si se seriálovou Katkou blízké a v čem nikoliv?
Ve skutečnosti je mi 24 let a v seriálu hraju osmnáctiletou Kateřinu Erhartovou, která má maturovat. Na počátku seriálu je to taková nenápadná dívka, co se vyrůstá sama s tatínkem, protože maminka jí umřela na leukémii. Je na tatínka hodně fixovaná. Katka je také nejlepší kamarádka Zuzany a Honzy, protože všichni tři bydlí v dobré čtvrti.
V průběhu seriálu se kvůli problémům, které vzniknou samozřejmě kvůli chlapům, my dvě rozdělíme, a já najednou přestanu vědět, jak ty problémy mám řešit...Katka je na začátku hodná holka a končí jako největší smeták.
Je vám Katka blízká?
Roli Katky jsem měla moc ráda. Naštěstí jsem se s jejími problémy osobně nikdy nesetkala. Ale podobně jako seriálová Katka jsem vždycky jsem tíhla k outsiderům a nešťastníkům, a tak mě i při natáčení bavilo hledat nuance k těm nešťastníkům, zkoumat zákoutí té postavy, aby to, co vyprávíme, nebylo pro strach, ale aby bylo vidět, proč k tomu došlo.
Jaký byl Tomáš Hanák seriálový otec?
Hustej tatínek. V příběhu mně pořádně zamíchá karty, protože s ním vyrůstám sama, on si domů přivádí stále nové známosti a já se s tím nedokážu vyrovnat.
Práce na seriálu byla velmi příjemná, i když občas hodně drsná. Právě některé scény s Tomášem Hanákem nebyly jednoduché, i když v civilu si velmi rozumíme. Zejména ty, kdy jsem mu měla típat cigáro do štědrovečerní večeře, nebo když jsem měla vystřihnout tu největší hrůzu. Tehdy nastaly okamžiky, se kterými jsem měla vnitřně trochu problém a byla jsem z nich dost rozhozená.
V seriálu prochází velkou zkouškou vaše kamarádství se Zuzanou. Uznáváte dívčí kamarádství?
Kamarádství mezi holkama je pro mě dodnes neprobádaná oblast. Kamarády mám a zatím se mi nestalo, že by mně někdo udělal nějaký podraz. Ale pravda je, že jsem odmala inklinovala k tomu kamarádit s klukama. Přišlo mi, že kluci jsou k sobě mnohem rovnější a nebavilo mě řešit holčičí věci. Vždycky jsem byla ráda, když pro mě přišli kluci, ať jdu s nimi někam ven běhat. Čím jsem starší, tím víc holčičí kamarádství objevuji, ale pořád ještě jsou mými nejbližšími kamarády kluci.
Jaký vztah máte ke kantorům?
Já a kantoři? V seriálu mám s jedním z nich maličký milostný poměr, který mě zakope ještě hloub. Naši třídní profesorku hrála paní Preissová, kterou jsme jako třída neměla rádi, což bylo dost těžké, protože nemít rád paní Preissovou jde docela ztěžka. Nakonec jsme cestu našli.
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama