výška: 168 cm
váha: 57 kg
trenér: Bob Kersee (od roku 2005)
Životopis:
Už od patnácti let patřila Allyson Felixová k největším talentům americké atletiky. Mezi nejlepší světové sprinterky prorazila v roce 2003, když v necelých 18 letech zaběhla 200m za 22,11. rok později, na OH v Aténách, získala právě na dvoustovce svůj osobní úspěch, stříbrnou medaili.
Mezi ostatními sprinterkami vypadala subtilní Allyson trochu nepatřičně. Její štíhlé a dlouhé nohy si od kolegů v atletickém týmu vysloužily označení chicken legs. Že jí ale v kuřecích nohách nechybí patřičná síla, potřebná pro sprinty, předvedla mladičká Allyson na přístroji leg press, když dokázala vytlačit úctyhodných 700 lbs (317 kg) a mrtvým tahem uzvednout 245 lbs (111 kg).
V poslední době se podle všeho stále více zaměřuje na 400m a přináší to své ovoce. Pod vedením proslulého kouče Boba Kerseeho se může na OH 2008 v Pekingu stát jednou z největších favoritek kombinace tratí 200 a 400m.

"Hot News"
Americká výprava opanovala stejně jako před dvěma lety bilanci zemí na atletickém mistrovství světa a v posledním soutěžním dnu hned třemi tituly vyrovnala rekordní zisk čtrnácti zlatých medailí z Helsinek 2005. Právě američtí atleti se v neděli postarali i o další historické zápisy - členka vítězné štafety na 4x400 metrů Allyson Felixová jako teprve druhá žena v dějinách MS přiveze z jediného šampionátu tři zlaté medaile.
Felixová napodobila Kochovou
Teprve jednadvacetiletá Felixová napodobila Maritu Kochovou z bývalé NDR, jež na premiérovém šampionátu v Helsinkách 1983 vyhrála stejně jako Felixová dvoustovku i obě štafety.
Americká sprinterka Allyson Felixová deklasovala své finálové soupeřky na trati 200 metrů a obhájila titul z Helsinek. Felixová, jež na šampionátu startovala právě pouze na této trati, zvítězila časem 21,81 sekundy, což je nejlepší dosažený výkon na dvoustovce od roku 1999. Jednadvacetiletá Felixová tak překazila šanci na double Jamajčance Veronice Campbellové, která v Ósace vyhrála nejkratší sprint.
Felixová je trojnásobnou mistriní světa
Ósaka (Japonsko) 2. září (ČTK) - Allyson Felixová si jako druhá žena v historii přiveze z jediného světového šampionátu atletů tři zlaté medaile. Po triumfech na dvoustovce a ve sprinterské štafetě dnes jednadvacetiletá Američanka získala titul jako členka vítězného družstva čtvrtkařek. Tři zlaté během jediného MS dosud vybojovala jen Marita Kochová z bývalé NDR, jež uspěla ve stejných disciplínách jako dnes Felixová na premiérovém šampionátu v Helsinkách 1983
Američanky s Felixovou na druhém úseku vyhrály v nejlepším letošním světovém výkonu 3:18,55 před Jamajkou a Británií.

Felixová obhájila světový titul na dvoustovceÓsaka (Japonsko) 31. srpna (ČTK) - Americká sprinterka Allyson Felixová deklasovala své finálové soupeřky na trati 200 metrů a obhájila na mistrovství světa v Ósace titul z Helsinek. Felixová, jež na šampionátu startovala právě pouze na této trati, dnes zvítězila časem 21,81 sekundy, což je nejlepší dosažený výkon na dvoustovce od roku 1999.