Červen 2007

Výsledky Hádanky 1

30. června 2007 v 22:29 Soutěže
Výsledky Hádanky 1
Děkuji za uhádnutí a tady jsou ceny:

Spřátelené blogy

30. června 2007 v 12:30 Dobré blogy a jiné stránky
Spřátelené blogy
www.sykorka-cvok.blog.cz (Je to blog o všem možným od colorizace až po slavný osobnosti! Určitě se mrkněte!)
www.anutky.blog.cz (Skvělej blog o zvířatech a nejen o nich!!)
www.arasid.blog.cz ( Další prima blog na kterej to stojí se mrknout:-))
www.vkdp.blog.cz (Bezva blog hlavně o slavnejch osobnostech - mrkněte se)
www.eilish.blog.cz (Super blog o všem možným, stojí za to se na něj mrknout:-)
www.haydde.blog.cz (Dobrej blog s celebritama a ostatníma super věcma:-))
www.kkacik.blog.cz (Tady další pěknej blog o muzice, návodech, soutěžích a plno jiných dalších prima rubrik - ten design je úžasnej:-))
www.anee12.blog.cz (Super blog mý kamarádky, urřitě se mrkněte, najdete tam třeba Harryho Pottra nebo časipis In)
www.terik33.blog.cz (Další prima blog, třeba o zvířatech, osobnostech a dalších,...)
www.blog26.blog.cz (Tak a tady je další prima blog hodně o osobnostech, filmech, soutěžích, obrázkách a plno dalšího. Určitě se mrkněte)
www.kacicekblocek.blog.cz (Super blog hodně o Shakiře a plno dalších osobnostech, a soutěžích - mrkněte se:-)!
www.sssimik.blog.cz (Tenhle blog fakt stojí za to, určitě se tam mrkněte jsou tam soutěže, plno osobností, filmů a dalších!)
www.girl-sweet.blog.cz/ (Tohle je fakt super blog, jsou tam soutěže, auta, živly, optické klamy, pyramidy,....prostě super blog s prima pozadím:-))
www.phoebek.blog.cz (Takže tento blog, je hlavně o Charmed, a je tam toho o nich spousty,..ale ne jenom o nich najdete tam prima rozvrhy, bleskovky a další věci:-))
www.kubaon.blog.cz (Tohle je taky super blog, je tam toho hodně a hlavně tam jsou taky Simpsonovi:-))
www.kissme4eternity.blog.cz (Jestli máte chuť mekněte se určitě na tenhle blog - jsou tam osobnosti, filmy, různé obrázky a další věci)

http://aduleblogisek.blog.cz/ (blog s obrázkama, soutěžema, návodama a ten, kdo rád prolejzá náměti záhlaví a tak, tak tady si určitě vyhrajete:-))

Hrad Kašperk

30. června 2007 v 12:18 Hrady a Zámky
ZŘÍCENINA HRADU KAŠPERK
Dobře zachovaná zřícenina gotického hradu Kašperka se tyčí na skalnatém ostrohu na horním toku řeky Otavy ve Svatoborské vrchovině 3 km severně od Kašperských Hor. Svojí polohou 887 m nad mořem je nejvýše položeným královským hradem v Čechách. Z hradu se tak nabízí krásný výhled do okolí i na nedaleké šumavské panoráma.
Kašperk - zřícenina hradu
Hrad založil Karel IV. (podle něho byl i pojmenován - Karlsberg) na ochranu místních zlatých dolů a hranic s Bavorskem a jako správní sídlo prácheňského kraje. Kašperk se rychle stal významnou oporou královské moci v jižních Čechách, a přestože se správci hradu často měnili, jeho význam nijak neupadal. V roce 1585 si jej pronajalo a později koupilo město Kašperské Hory, ale nevěnovalo údržbě potřebnou péči. Výnos Ferdinanda III. o boření hradů z roku 1655 však nebyl kašperskohorskými, kteří zříceninu používali jako zdroj stavebního materiálu, proveden.
Ve 20. století prošel rozsáhlou rekonstrukcí započatou již před druhou světovou válkou.
Hrad Kašperk je vzorovou ukázkou hradní architektury z období krále Karla IV. Obytný palác je vklíněný mezi dvě hranolové věže. Do dnešních dnů se dochovalo opevnění, část předhradí, palác s věžemi a západní brána se zbytkem původní cihlové helmice.
Kašperk - zřícenina hraduKašperk - zřícenina hraduKašperk - purkrabství
Zřícenina je přístupná po zelené turistické značce z náměstí v Kašperských Horách (4 km) nebo též po zelené značce z parkoviště na odbočce ze silnice ze Sušice do Kašperských Hor (2 km).

Zámek Hluboká nad Vltavou

30. června 2007 v 12:10 Hrady a Zámky
ZÁMEK HLUBOKÁ NAD VLTAVOU
Zámek Hluboká nad Vltavou je jedním z nejznámějších a nejzdobnějších českých zámků. Je považován za nejkrásnější obytné panské sídlo v Čechách. Tyčí se 10 km severně od Českých Budějovic na skalnatém ostrohu nad řekou Vltavou ve stejnojmenné obci, původně pojmenované Podhradí, která koncem 19. století přejala jméno zámku.
Na místě zámku původně stál královský hrad založený v první polovině 13. století. Z něho se dochovala do současnosti jen strážní věž v jádře nejvyšší zámecké věže. V 15. století se Hluboká stala centrem vznikající rybníkářské oblasti. Tehdy byl založen i nedaleký rybník Bezdrev, dnes známé rekreační místo. V 16. století rozvoj hradu pokračoval, byl vybudován vodovod přivádějící vodu z Vltavy, v podhradí byly založeny obory Stará (1.542 ha) a Poněšická (1.581 ha). Koncem 16. století byl hrad přestavěn Baltazarem Maggim na renesanční zámek. Počátkem 18. století byl zámek přestavován podruhé, tentokrát barokně A. E. Martinellim. Byl také připojen skleník zimní zahrady a rozsáhlý anglický park. Do současné podoby byla Hluboká upravena v období vrcholného romantismu v letech 1839 - 1871 vídeňským architektem F. Beerem ve stylu tzv. tudorské gotiky po vzoru anglického královského zámku ve Windsoru.
Hluboká patří od roku 1660 - s krátkým přerušením po druhé světové válce, kdy byla zestátněna - rodu Schwarzenbergů, který na zámku uložil mnohé cennosti a zajímavosti. Proslulá je hlubocká sbírka koberců (zejména bruselských gobelínů Baudouina van Beverena se scénami z lidových přísloví z poloviny 17. století), v zámecké kapli je uložena tzv. Netolická archa z 15. století. Kromě toho jsou zde sbírky obrazů, keramiky, porcelánu, skla, zbraní atd. Rozsáhlá a cenná je též hlubocká knihovna. Od roku 1956 je v bývalé zámecké jízdárně umístěna Alšova jihočeská galerie s expozicemi vlámského a holandského malířství 17. století, gotického umění jižních Čech a dalšími.

Hrad Rábí

30. června 2007 v 12:00 Hrady a Zámky
ZŘÍCENINA HRADU RÁBÍ
Hrad Rabí leží na horním toku řeky Otavy v Bavorovské vrchovině v nadmořské výšce kolem 480 m asi 10 km severovýchodně od města Sušice v těsném sousedství stejnojmenné obce. Je jednou z nejrozsáhlejších a nejlépe opevněných zřícenin nejen v našich zemích, ale i ve střední Evropě. V dobách své největší slávy měl rozlohu kolem 10.000 metrů čtverečních. Jeho donjon byl po karlštejnském druhý největší v Čechách.
Rabí bylo vystavěno na počátku 14. století na ochranu obchodní stezky. Jeho jádrem byla vysoká strážní věž, doplněná předhradím a hospodářskými budovami. Počátkem století patnáctého byl hrad rozšířen a nově opevněn. V období husitských válek bylo Rabí roku 1421 dobyto husity v čele s Janem Žižkou, který zde přišel o své druhé oko.
Na konci 15. století byl hrad velkolepě rozšiřován a opevňován. Vznikl téměř dokonalý ochranný systém s dělovými baštami, z něhož se do současnosti dochovaly zbytky hradeb, o kterých se říkalo, že jsou tak široké, že by po nich mohl jet vůz. Nádvoří doplnily dvě hranolové věže.
Zajímavou ukázkou středověkého stavitelství jsou rabské sklepy, které se dochovaly ve velmi dobrém stavu. Začátkem 16. století dosáhl hrad svého největšího významu. Jeho majitelem byl nejvyšší královský sudí Půta Švihovský a Rabí se stalo místem mnoha politických jednání. Švihovští, kteří hrad vlastnili od druhé poloviny 14. století, jej v polovině 16. století prodali. Od té doby hrad chátral. Výnos Ferdinanda III. o boření hradů z roku 1655 se Rabí sice vyhnul, avšak za třicetileté války bylo vypleněno a hrad sloužil jako zdroj stavebního kamene. Později císař Leopold I. nařídil jeho zboření. K tomu sice nedošlo, hrad se však nesměl již opravovat a dále pustl. Po požáru začátkem 18. století bylo Rabí již neopravitelné.
V osmdesátých letech 20. století prošel hrad rozsáhlou rekonstrukcí.
Na této zřícenině jsem byla a je to tam fakt moc pěkný!Takže to doporučuji!!

Zámek Častolovice

30. června 2007 v 11:47 Hrady a Zámky
Zámek Častolovice
Dějiny zámku Častolovice sahají až do 13. století, kdy v údolí na soutoku řeky Bělé a Kněžny stála vodní tvrz. Ta byla vybudována na mohutných dřevěných pilotech uprostřed vodní hladiny. Části těchto vodních ploch se dochovaly až do 17.století, kdy byly využívany pro chov ryb.
Rodina Oprštorfů v letech 1588 až 1615 přestavěla tvrz na renesanční zámek. Obraz z roku 1696, který je vystaven ve vstupní místnosti zámku, dáváze představu o jeho původní velikosti. Tvořily jej dva k sobě přlehlé čtvercové dvory o celkovém půdorysu cca 120 x 60 m. Tak vzniklo nádvoří zámku a hospodářský dvůr. Obytná čás se nám dochovala do dnes.
Za hospodářským dvorem byly umístěny sádky a rybárna. Před zámkem se rozkládala zahrada se záhony v pravidelných tvarech. V blízkosti stál mlýn s náhonem více jak 1km dlouhým, zahradní domek a prádelna. Za řekou stál pivovar, pálenka, špitál s kaplí a důchodem. Do dnešní doby se z těchto budov zachoval jen pivovar, zbytek pálenky a prádelna.
V roce 1694 zakoupili Častolovice Šternberkové. Hospodářský dvůr byl později zbořen, dobytek a další zemědělská výroba se přemístila na Polní dvůr na druhý konec obce. Z hospodářských budov zůstalo pouze jedno křídlo tvořící dnešní oranžérii. Zámek se stal hlavním sídlem rodu Šternberků.
Novogotická přestavba
V polovině 19. století byla část zámku přestavěna v novogotickém slohu a byl založen anglický park. Na začátku 20. století byly novogotické prvky víceméně ze zámku odstraněny aby opět vynikla jeho původní renesanční podoba. Nad vchodem byla vystavěna mohutná věž do které byla umístěna vodní nádrž. Ta umožnila rozvod vody po všech budovách i do pivovaru. Východní křídlo zámku bylo zvýšeno o jedno poschodí, aby byl zámek schopen ubytovat všechny členy rodiny. Do mlýnu byla zabudována el.turbína, která zásobovala zámek a byla funkční až do osmdesátých let, kdy byl mlýn zbořen spolu s kaplí, nemocnicí, důchodem a pálenkou při rekonstrukci silnice a mostu.
Nádvoří před restituci

Po roce 1948 zámek přešel do majetku státu, který v jeho větší části zbudoval internátní školu. Tím došlo k devastaci a mnohým nevhodným stavebním úpravám. Část zámku byla zpřístupněna veřejnosti jako muzeum. Některé zařízení bylo odvezeno na jiné zámky nebo rozprodáno. V letech 1983 škola zámek opustila a došlo k rozsáhlým opravám venkovních fasád. Bohužel byla všechna okna vyměněna za moderní zdvojená, malované dveře byly necitlivě přemalovány a nádvoří zámku vydlážděno pískovcovými panely v přísných geometrických tvarech.
Nádvoří po pár letech

Teprve v roce 1993, kdy byl zámek v restituci vrácen paní Dianě Phipps Sternbergové, která se jako jediná z původních obyvatel zámku dožila návratu, začal zámek opět ožívat. Ze všeho nejdřive vysadila na nádvoří stromy, levandulové keře a množství květin, aby tak zmírnila studený vzhled zámku.
Pohled na hlavní bránu z nádvoří

Do zámku byla přivedena voda a plyn, vybudována samostaná čistička odpadních vod. V parku byla založena obora a okolo zámku bylo vysázeno množství vzácných keřů a květin. Byla také znovu založena růžová a vodní zahrada.
Do celého zámku bylo zavedeno ústřední topení, nové instalace elektrických a vodovodních rozvodů. Byla zbudována kavárna, kiosek, hlavní kuchyně a různé sály a solónky, svatební síň a k oranžérii přistavěna kuchyně, aby zde mohly být pořádány velké hostiny.
Brána do parku - vpravo penzión

Bývalý internát se proměnil v luxusní Penzión, který je využíván pro příležitostné ubytování skupin. Díky majitelce paní Dianě Phipps Sternbergové , která patří k významným bytovým architektům, získal zámek novou dimenzi a čím dál tím více milovníků, kteří se do těchto míst rádi vracejí.
Zámek dnes žije rušným provozem.
Vedle expozice se zde pořádají koncerty, výstavy, recepce, svatby a různé kulturní akce. Pohled na vstup do Růžového salónku
Pohled na arkádovou chodbu přes barokní kašnu

Od Mišičky za bleskovky

30. června 2007 v 11:39 Co jsem vyhrála
Od Mišičky za bleskovky

Tvoje nejoblíbenější ovoce?

28. června 2007 v 17:35 Ankety
Takže mám tady pro vás novou anketu! Tak hlasujte:-)!

Bleskovka Dotazník 1

27. června 2007 v 22:49 Bleskovečky
Bleskovka Dotazník 1
1) Vyber co máš radši:
vana / sprcha
pes / kočka
měsíc / slunce
jezero / rybník
ručník / osuška
2) Doplň:
a) Tvoje (Tvůj) nejoblíbenější herečka (herec)?
b) Kolik je hodin?
c) Těšíš se na příští rok?
d) Mám dělat další bleskovky?

Výsledky - Jaro Dotazník

27. června 2007 v 22:43 Jaro
Výsledky - Jaro Dotazník
Dík!!

Od Sykorky za bleskovky a nejen za ně

27. června 2007 v 19:35 Co jsem vyhrála
Od Sykorky za bleskovky:
Za přátelství:

Od Lizzie za bleskovky

27. června 2007 v 19:28 Co jsem vyhrála
Od Lizzie za bleskovky:

Od Zuzanky za bleskovky

25. června 2007 v 21:12 Co jsem vyhrála
Od Zuzanky za bleskovky

Od Tesinky za bleskovky

24. června 2007 v 12:10 Co jsem vyhrála
Od Tesinky za bleskovky

Hádanka 1

20. června 2007 v 23:19 Soutěže
Hádanka 1
Kdo má vpředu dvě oči, ale vzadu ještě spoustu dalších?
..........................................................................................................................
1) Napiš odpověď!!!
2) Co chceš na diplom???

Křížovka 1

20. června 2007 v 23:15 Soutěže
Křížovka 1
A - Dýchací orgán
B - Podzemní dopravní prostředek
C - Část příboru
D - Část vejce
E - Bratr manžela (manželky)
F - Výbava horolezce
G - Malý uzel
H - Drahý kov
I - Zakalená
J - Plátěné přístřešky
K - Pružinka
L - Divadelní závěs
M - Druh vysokého stromu
N - Jiskra - slovensky
O - Začátek závodu
P - Opak praváka
Q - Těžký kov
R - Nástroj ke kydání hnoje
12345
A
B
C
DBLK
E
FSKOA
G
HL
IALN
J
KPRO
L
MTPL
NISKA
O
P
QOOO
RILE
...........................................................................
1) Doplň slova
2) Napiš co chceš na diplom!!!

Sudoku 1

20. června 2007 v 22:45 Soutěže
Sudoku 1
Sudoku grid
...................................................................
1) Doplň zbývající čísla (do komentáře napiš radši všechna čísla, ať ty uvedená tak vámi dopsaná)
2) Napiš co chceš na dilpom!!!

Lucy Liu

19. června 2007 v 18:41 Herci a Herečky
Lucy Liu
Herečka
Datum narození:02.12.1968
Místo narození:Queens, New York, USA
Znamení:Střelec
Životopis:
Lucy se narodila čínským rodičům, kteří imigrovali do USA z mainlandské číny. Lucy vyrůstala mluvíc dvěma jazyky anglicky a mandarínskou čínštinou. Poté co dokončila střední školu Brooklyn's Stuyvesant, začala studovat na University of Michigan asijské jazyky a kultury, kde také začala studovat herectví, tanec a zpěv. Její první práce pro film byla role číšnice v seriálu "Beverly Hills 90210". Následovalo více větších rolí v několika televizních show, jako role v televizním seriálu "Pearl."

Její největší průlom přišel v roce 1998, když dostala roli Ling Woo v seriálu "Ally McBeal". Nejprve se zůčastnila konkurzu pro roli Nelle Porter do které nakonec obsadili australskou herečku Portia DeRossi. Lucy na producenta Davida E. Kelleyho udělala takový dojem, že speciálně pro ni vytvořil roli Ling Woo. Postava byla zpočátku údajně vytvořena jen na několik dílů, ale její postava byla natolik populární, že se stala pravidelným hereckým členem v tomto seriálu.

Lucy byla vybrána časopisem "Entertainment Weekly" jako jedna z nejvíce sexy žen na televizní obrazovce. K jejím televizním rolím patří ER (srdečný příběh mladé matky jejíž dítě zemře na AIDS), " High Incident," "NYPD Blue," "L.A. Law," THE X-FILES a "Pearl". Ve filmu "Payback" si zahrála po boku Mela Gibsona a film "True Crime" zase režíroval Clint Eastwood (oba 1999).

Ve stejný rok si zahrála také ve významné roli ve filmu "Play It to the Bone". O rok později si zahrála v historické bojové komedii po boku Jackieho Chana ve filmu "Shanghai Noon", kde si zahrála unesenou princeznu, jejíž otec byl císař. V roce 2000 si také zahrála pravděpodobně v její nejvýznamnější roli po boku Drew Barrymore a Cameron Diaz ve filmu Charlieho Andílci "Charlie's Angels
Filmografie:
2008Beautiful Asian Brides ...
2007Code Name: The Cleaner ...Gina
2007Charlie Chan ...
2007Watching the Detectives ...Violet
2006Devil to Pay ...
2006Nabít a zabít (Lucky Number Slevin) ...Lindsey
2006Rise ...Sadie Blake
2005Domino (Domino) ...Taryn Miles
20053 Needles ...Jin Ping
2004Making of 'Kill Bill: Volume 2', The ...O-Ren Ishii
2004Kill Bill: Vol. 2 ...O-Ren Ishii/Cottonmouth
2004Game Over ...Raquel Smashenburn
2003Charlie's Angels: Full Throttle ...Alex Munday
2003Celebrity Naked Ambition ...
2003Kill Bill: Vol. 1 ...O-Ren Ishii
2002Cypher ...Rita Foster
2002Chicago (Chicago) ...Kitty Baxter
2002Tělo na tělo (Ballistic: Ecks vs. Sever) ...Agent Sever
2001SSX Tricky ...Elise Riggs
2001Hotel ...Kawika
2000Charlie's Angels ...Alex Munday
2000Tenkrát na východě (Shanghai Noon) ...Princess Pei Pei
1999Play It to the Bone ...Lia
1999Pravda zabíjí (True Crime) ...Toy Shop Girl
1999Molly ...Brenda
1999Mating Habits of the Earthbound Human, The ...The Female's Friend (Lydia)
1998Love Kills ...Kashi
1997Flypaper ...Dot
1997Za branami pekla (Gridlock'd) ...Cee-Cee
1997City of Industry ...Cathi Rose
1997Guy ...Woman at newsstand
1996Jerry Maguire (Jerry Maguire) ...Former Girlfriend
1995Bang ...Hooker
1993Protozoa ...Ari
1992Ban wo zong heng ...Donna
Odkazy:
Kontakt:
C/O Ally McBeal Manhattan Beach Studios
1600 Rosecrans Ave
Building 4A, 3rd Floor
Manhattan Beach, CA 90266
USA iDOT
Fotky z filmů
V Kill Bill
Lucy Liu
Lucy Liu
V Charlieho andílcích
Lucy Liu
V Tělu na tělo
Lucy Liu
V Dominu
Lucy Liu
Normálně:
Lucy Liu
Lucy Liu
Lucy Liu
Lucy Liu
Lucy Liu

Od Marti za bleskovky

19. června 2007 v 18:31 Co jsem vyhrála
Od Marti za bleskovky:

Sněžka

17. června 2007 v 15:48 Krkonoše
Krkonoše - Sněžka
Sněžka Pec pod Sněžkou
zvětšit obrázek: Sněžka Pec pod Sněžkou * Krkonoše
Nejvyšší hora Čech (1602 m). Nejstarší stavbou je kaple sv. Vavřince postavená v letech 1655-1681 majitelem severních svahů Krkonoš slezským šlechticem Schaffgotschem. Na vrcholu Sněžky byla umístěna nejvýše položená pošta v Čechách, poštovní razítko lze získat i dnes.